Премиер Лига

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
456
650
1,093
Unknown
Еве и тема за најдоброто првенство во светот според мене. Како што повеќето од вас знаат, веќе 25 кола се одиграни. Лидер на табелата е Манчестер Сити пред градскиот ривал Манчестер Јунајтед. Потоа следат, Тотенхем, Арсенал, Челзи и можам да кажам "изненадувањето" Њукасл кои имаат склопено одличен тим.
Викендов нема да се играат натпревари, но затоа пак следната недела англиското првенство се враќа на тв-екраните.
Еве ги и двојките од 26тото коло

25.02.2012
ВБА - Сандерленд
КПР - Фулам
Челзи - Болтон
Виган - Астон Вила
Њукасл - Волвс
Манчестер Сити - Блекбурн
26.02.2012
Арсенал - Тотенхем
Норвич - Манчестер Јунајтед
Стоук - Свонси
Натпреварот меѓу Ливерпул и Евертон е одложен.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hexasto and parvati

Grim Reaper

Староседелец
14 февруари 2012
326
338
1,063
Here and there
Веќе подолго време т.е едно 8 години навивам за Манчестер Јунајтед и доста реално гледам на резултатите. Оваа година мислам дека Јунајтед ќе биде тимот со титулата на крај ( не ради моето навивање ) туку дека Сити ќе киксне на некој " бош " натпревар и 2риот натпревар ќе биде во корист на UTD!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: lovely, parvati and Hexasto

Dean

Нов член
19 февруари 2012
7
5
3
29
Навивам за Манчестер Јунајтед и скоро 99% сум сигурен дека ќе ја освојат и овој пат лигата, но ме стра помислата каков тим одгодина ќе има Сити ако не ја освојат оваа сезона... дали следува новиот Реал Мадрид?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: lovely

fighter

Староседелец
22 февруари 2012
26
27
613
Манчестер Јунајтед, ама слабо оваа година многу проблеми со проблемите во средниот ред, но сега е добро... со нетрпение очекувам Сколс и Клеверли да заиграат заедно :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cakar_ulav and Hexasto

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
Манчестер Јунајтед, ама слабо оваа година многу проблеми со проблемите во средниот ред, но сега е добро... со нетрпение очекувам Сколс и Клеверли да заиграат заедно :D
за манчестер навивам од кога знам за фудбалот
слушнам шпекулации К.Роналдо ке се вракач пак ама не ми се веруе :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Foxboro

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Не успеав ниеден да гледам од натпреварите, ги гледам сега резултативе... Ливерпул (не)очекувано изгубил (едно голче од Лукаку :igra), на Арсенал не му помогнале многу засилувањата, а и на Виљаш-Боаш одлично му почнала сезоната. :giggle
 

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
456
650
1,093
Unknown
Ја па вчера на СпортКлуб глеав ВБА - Ливерпул, на стрим ми беше КПР - Свонси и после ја глеав ептен јаката утакмица измеѓу Њукасл и Тотенхем. Денес исто ги изглеав двата натпревари. Почетново коло докажа дека Премиер Лигава е најјака лига на свет! Сосема неочекувани петарди имаше од Фулам и од Свонси, потоа изненадување или не беше победата на ВБА кои си одиграа одлично против Лузерпул и денес шлагот го направија Сити и Саутемптон со одлична утакмица полна со пресврти. Иначе не било ништо сериозно кај Агуеро, најверојатно ќе игра во следно коло против Ливерпул.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati