Предрасуди

Мирче_мкД

Истакнат Член
25 јуни 2012
173
121
343
30
Лично јас имам предрасуди за повеќето млади кои се почесто ја обожаваат српската турбо-фолк естрада, можеби за вкус не се дискутира ама ете , не гледам никаква уметност во таа музика и секогаш ме боли глава кога ја слушам. Значи треба да се поработи малку на музичката култура, ако не друго барем да се знаат некои светски познати уметници.

Најчести предрасуди се оние кои ги слушаме од постарите дека секој кој има пирс, долга коса или брада мора да се дрогира. Ваквото мислење донекаде е и природно кога ќе земеме во предвид дека се работи за постари лица кои живееле во едно сосема друго време.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Ги имам, мои ми се.
Исто ко Мирче, и мене ми се едноставно одбивни луѓе кои се палат на шабанарија, се сељачат со фалење за пијанчење, неначитаност, неписменост и швалерисување, и мора во секој муабет да ги има, без разлика дали се работи за микробиологија, артист чие име првпат го слушаат, или кафе муабет.
Личности што не знаат да сврзат три реда муабет, а смислата за хумор им се состои од бесконечно хехехехехехехехе...сори, ама не.
Но, тие предрасуди не значат дека музиката, книгите, и општо интересите кои јас ги имам, се најправилните и најубавите. Постојат многу правци и уште толку комбинации од истите кои ги почитувам...ама да се фатиш по сопствен избор да си глуп, жално е.
Guilty as charged, но тргнете ги што подалеку од мој радар и попрскајте ги со крстена вода.
Јебига, некому пак луѓе ко јас му се одвратни и предмет на предрасуди. Тоа ни е, не сме совршени.