Предлог шминка

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,490
1,123
Скопје
Не се шминкам премногу, не знам што би ти предложила, и за излегување и за до факултет речиси исто шминка ставам. Малку пудра, лабело(некогаш црвен кармин за излегување) и обавезно црно моливче и маскара, имам сини очи и не се замислувам без црно моливче како друга личност сум без него...
Мразам сенки, можеби зошто незнам да ги употребувам, ама сметам дека за секоја девојка да изгледа добро е потребно само малку шминка и дека се што е претерано и пренагласено не чини.
Вака нешто само со повеќе моливче за очи : )[minka.jpg
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
обавезно црно моливче и маскара, имам сини очи и не се замислувам без црно моливче како друга личност сум без него...
Исто, човече, скроз исто. :) А има и ретки денови кога вака се шминкам:
DSC03832..JPG (кропната слика :D)
Преку ден тоа - моливче, маскара и лабело, а за навечер плус пудра.

Иначе smokey eyes многу ми се свиѓа, ама ни време ни нерви имам за да се шминкам толку...
 
  • Like
Реакции: Dee Dee

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,490
1,123
Скопје
Исто, човече, скроз исто. :) А има и ретки денови кога вака се шминкам:
Отвори ја прикачената датотека 4888 (кропната слика :D)
Преку ден тоа - моливче, маскара и лабело, а за навечер плус пудра.

Иначе smokey eyes многу ми се свиѓа, ама ни време ни нерви имам за да се шминкам толку...
мене не ми стои моливче во друга боја освен црна, инаку и јас имам пробувано со сино ете на пример, и знаеш дека имаме многу слична боја на очи : ))
 
  • Like
Реакции: Dee Dee

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
мене не ми стои моливче во друга боја освен црна, инаку и јас имам пробувано со сино ете на пример, и знаеш дека имаме многу слична боја на очи : ))
Друга слика да ти пратам - поинаква ќе е бојата. Многу недефинирани ми се очиве. А имам неколку пати пробано целосно со плаво моливче и плава маскара, интересно изгледа. :)
 
  • Like
Реакции: Dee Dee and Марија