1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Предлог игри за PC

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Kisserboy, 8 април 2012.

 1. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  неам играно игра на pc долго време..ако има некој да ми препорача нека ми кажи ! :D
  фала однапред
   
 2. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Ако имаш убаво машинче , Call of duty: Black Ops е доста интересна игрица.
  Assassin's creed, сви верзие су добри.
  Tiberium Wars, ако сакаш добру стратегију.
  или па пробај World of Warcraft, на свој ризик :p
   
  На 9gagger, cakar_ulav и Martin_MKD им се допаѓа ова.
 3. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  моментално играм гта сан андреас, ме фати носталгија. инаку си спуштив уште една трофи хантер.. се рашетаваш по планини и тепаш животно ...
   
  На Martin_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ScoobyDoo

  ScoobyDoo Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  386
  Допаѓања:
  677
  Симни си Serious Sam и ужванција... :D
   
  На Maks, Martin_MKD, КрисТина К. и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  Luxor 1,2 и 3
  wolfenstain
  race of nation
   
  На Martin_MKD и parvati им се допаѓа ова.
 6. Coelho

  Coelho Староседелец

  Зачленет на:
  2 април 2012
  Мислења:
  286
  Допаѓања:
  493
  Зависи какви игри те интересираат, single player или MMORPG (multiplayer, online, role-playing).

  Добри single player игри се Skyrim, Assassin's Creed, Kingdoms of Amalur: Reckoning, Left 4 Dead е многу добра. Исто и Portal/Portal 2 се одлични puzzle games. The Witcher 2, The Darkness 2, Batman: Arkham City, Mass Effect.

  Добри multiplayer/online игри, според мене, се: Guild Wars, World of Warcraft (не според мене, ама според многу е добра игра), Star Wars: The Old Republic, DC Universe Online (ако не се лажам оваа е бесплатна од неодамна).

  Само за повеќето (ако не и за сите игри) ти треба многу јак на компјутер/лаптоп, дури и на medium settings.
   
  На Martin_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 7. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  [​IMG]
   
  На Martin_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  фалаа..:D баш интересни игри глеам се сите..:D
   
 9. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  DC universe гледам бесплатна е, симнав инсталација 16 мб, и ми бара 16 гб слободен простор :( Јас само 6гб имам :biggrin
   
  На Martin_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  БРАТ ДАНЕ ЗНАЈШ ДА МИ ДАЈШ ЛИНК ОД ПОРТАЛ 2, ПОТОЧНО ТОРЕНТ ОТИ БАРАМ НА isohunt и thepiratebay..ама немом да нам ?
  :D
   

Сподели: