Предлог игри за PC

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,448
3,794
1,153
25
Битола
неам играно игра на pc долго време..ако има некој да ми препорача нека ми кажи ! :D
фала однапред
 

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,274
1,911
1,123
Kumanovo
Ако имаш убаво машинче , Call of duty: Black Ops е доста интересна игрица.
Assassin's creed, сви верзие су добри.
Tiberium Wars, ако сакаш добру стратегију.
или па пробај World of Warcraft, на свој ризик :p
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,031
2,642
1,143
26
Битола
неам играно игра на pc долго време..ако има некој да ми препорача нека ми кажи ! :D
фала однапред
моментално играм гта сан андреас, ме фати носталгија. инаку си спуштив уште една трофи хантер.. се рашетаваш по планини и тепаш животно ...
 
  • Like
Реакции: Martin_MKD

Coelho

Староседелец
2 април 2012
286
493
663
Скопје
Зависи какви игри те интересираат, single player или MMORPG (multiplayer, online, role-playing).

Добри single player игри се Skyrim, Assassin's Creed, Kingdoms of Amalur: Reckoning, Left 4 Dead е многу добра. Исто и Portal/Portal 2 се одлични puzzle games. The Witcher 2, The Darkness 2, Batman: Arkham City, Mass Effect.

Добри multiplayer/online игри, според мене, се: Guild Wars, World of Warcraft (не според мене, ама според многу е добра игра), Star Wars: The Old Republic, DC Universe Online (ако не се лажам оваа е бесплатна од неодамна).

Само за повеќето (ако не и за сите игри) ти треба многу јак на компјутер/лаптоп, дури и на medium settings.
 
  • Like
Реакции: Martin_MKD

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173
DC universe гледам бесплатна е, симнав инсталација 16 мб, и ми бара 16 гб слободен простор :( Јас само 6гб имам :biggrin
 
  • Like
Реакции: Martin_MKD

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,448
3,794
1,153
25
Битола
Зависи какви игри те интересираат, single player или MMORPG (multiplayer, online, role-playing).

Добри single player игри се Skyrim, Assassin's Creed, Kingdoms of Amalur: Reckoning, Left 4 Dead е многу добра. Исто и Portal/Portal 2 се одлични puzzle games. The Witcher 2, The Darkness 2, Batman: Arkham City, Mass Effect.

Добри multiplayer/online игри, според мене, се: Guild Wars, World of Warcraft (не според мене, ама според многу е добра игра), Star Wars: The Old Republic, DC Universe Online (ако не се лажам оваа е бесплатна од неодамна).

Само за повеќето (ако не и за сите игри) ти треба многу јак на компјутер/лаптоп, дури и на medium settings.
БРАТ ДАНЕ ЗНАЈШ ДА МИ ДАЈШ ЛИНК ОД ПОРТАЛ 2, ПОТОЧНО ТОРЕНТ ОТИ БАРАМ НА isohunt и thepiratebay..ама немом да нам ?
:D