Предизвици (вежби)

the SOM

Нов член
14 февруари 2012
4
0
1
34
Skopje
Легна на под, свиткани колениците и не рацете назад туку слободно ги држиш.Не знам како да ти објаснам,се надевам ќе ме разбереш со ова.. :)
Вкрсти ги рацете позади глава и кога ке се качуваш немој да ги собираш, туку држи ги отворени па пиши колку такви си направил :)
 

the SOM

Нов член
14 февруари 2012
4
0
1
34
Skopje
Првиот го завршив за некои 10 минути во 4 серии.
Втор предизвик би било 100 стомачни во 7 серии за сите оние кои ја следат темата.
пробај овие да ги направиш, јас ги правам и многу се добри - 2недели секој ден ги правев додека да успеам во даденото време да ги направам :)
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Мене ме мрзи да прау стомачни, незнам некако ми е штуро дома да ги прау
Кд би ишја у теретану би правија искрено, а овакој дома е бљантаво
али за склекови сам махер, трицепси су ми камења hahah : ) стфарно чудно иам оформено руке као моторцангле, друштфо ми се чуди, они као демек теретанци : ) а можу да ги дизам као школси ранци haha
Спартански склекови су ми омилени , кидам ги сфак дн
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Вкрсти ги рацете позади глава и кога ке се качуваш немој да ги собираш, туку држи ги отворени па пиши колку такви си направил :)

Неам вежбано 6-7 дена да почнам сеа активно пошто зафатен сум со учењево ваму-таму, па ќе пишам овде за тоа што ми велиш. ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: the SOM

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Вкрсти ги рацете позади глава и кога ке се качуваш немој да ги собираш, туку држи ги отворени па пиши колку такви си направил :)
Неам вежбано 6-7 дена да почнам сеа активно пошто зафатен сум со учењево ваму-таму, па ќе пишам овде за тоа што ми велиш. ;)



Во серија ги правам по 80-100 во зависност од тоа дали ги правам дење или ноќе. Ама претежно ноќе правам стомачни по 2-3 серии од кои се состојат по 80-100 стомачни во серија.А пред да одам на школо вежбам односно правам вежби на PowerGym-от исто по 2-3 серии од вежбите кои што можат да се направат на справата.
 

m.o.p.

Активен Член
14 февруари 2012
348
221
43
33
Чајџилница
Значи во темава ќе се постираат предизвици за вежбање, бидејки многу незнам за женски вежби јас од време на време ќе постирам предизвици за момците. Првиот предизвик е:
- 100 склека во 7 серии.

Постирајте во темата кога ќе го завршите предизвикот и дали сте го завршиле според пропишаните 7 серии или не. За сите љубители на вежбањето и за одржување на здраво тело мислам дека ова ќе биде забавно.
100 у 2 серии ке ти направам
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Последниот период мислам дека влегувам во многу добра форма... Си давам предизвик на секоја серија од склекови да придодавам 2-5.
А на стомачните склекови +100 секоја серија. Отприлика по 3 или 4 серии ги правам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati