Првиот Сопруг | Црнобело Форум

Првиот Сопруг

Статус
Затворена за нови мислења.

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,785
801
1,133
Skopje
Зад секој успешен маж стои трпелива жена.
Да ги истрпи сите орални авантури на мажот или таа да го замени со нејзината орална и анална авантура.
Дали постојат тука такви кој го замениле првиоот и одат кон вториот оние кој го живеат својот втор или трет брак па и нагоре од каква и да е причина ..:svirka
Нека се изјаснат и оние кој никогаш не биле,а и оние кој го одат патот до прв сопруг или сопруга (think):cool:
 

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,785
801
1,133
Skopje
Па транслејт на насловот не мора да ти кажам 2 збора се,а воведот вика во 21виот век на листа на оговарање се оние кој имаат еден брак со години и со оглед на тоа си помислив дека има тука такви кој што одат во нагорна линија (брачна) развод па брак и така неколку пати и од тој аспект да ни доловат какво е чувството и дали има некоја магија во сето тоа,ете и тазе мажени/женети да се едуцираат,и сите потенцијални,а што се однесува до долниот коментар можам да кажам дека од толкуте никови на форумов токму овој со честитките комплетно ми го надополнува укинатиот порно канал (тоа кога сум дома) тој ник доколку не се посветела на струката ќе направела страотна кариера како порно кралица,а ако на некој не му се свиѓа адидас нека влезе во најк :eek:
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Глупави теми смислуваш исто колку што си глупав, а уште поглупави ти се речениците кои сам не си ги разбираш. Ограничен мозок како твојот само вакви глупави теми ќе смислува и ќе се интересира за љубовниот живот на другите. Пази се само да не ти летне јазикот или патлакот, па да не можеш ни на порничи да го тинкаш копиле едно смрдено.
 

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,785
801
1,133
Skopje
Заборавив да кажам дека темава не е за оние со слабо срце,а такви зборови недолични не се убави да се зборат на некој што не ги кажал предходно,ако на некој не му се свиѓа некоја тема има друга или црнобело да си постави џандар па да ве префрла на друга,не ја читај и коментирај ако не се пронаоѓаш лепотице
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Ќе ти ја избришат сега зошто е најглупавата на форумот, слабо срце тука нема никој, ти ако имаш проблеми имаш соодветни установи ќе те згрижат таму и ќе те лечат. Тие се за тебе совршено те опишуваат. Во иднина ако не сакаш вакви коментари не смислувај глупави теми :zelen(star).
 

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,785
801
1,133
Skopje
Темата е баш на место и составен дел на реалниот живот,тебе проблем ти е тоа што немаш капацитет да кажеш нешто реално што го сочинува секојдневието па комплексот не ти дозволува да ги прифатиш тие факти како вистинити и се караш сама со себе..
Ти не си компетентна да кажуваш кој што да става како прво,а како второна таквите твој коментари има својствено со тоа одма и мој така да сме еднакво секој со свој став и мислење,нели секој има право,кога ќе напишеш нешто е ок,а кога ќе ти напишат тоа боли епа кај го има тоа (wave) го нема,едноставно имаш други теми и тамо пронајди се во некоја (handshake)
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Темата ти ја пријавив за во канта. Се што не е нормално и нефункционалноста на бракот тебе ти е нормално. Не сакаш да прифатиш дека има бракови кои се нормални и каде луѓето не се изневеруваат, ама мора да има и такви како тебе, мора да се тешиш дека се околу тебе не е функционално, за да мислиш дека ти си и дека се што правиш е идеално. Прв ти упати погрдни зборови, јас само напишав дека е глупава темата. Ако упатуваш погрдни зборови кон мене, истото ќе го добиеш и ти.
Ова е форум да те потсетам, компетентна сум и ќе ти кажам кои е за множина а кој за еднина, тоа треба да го знаеш зошто гледам се буниш многу. Не се труди залудно да леташ во облаци, не можеш :zelen(star).
 

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,785
801
1,133
Skopje
Напротив,темата е реалноста која постои,а вистинската умира и од тука се бара мислење на тие што се да кажат ако има и да слушнеме сите тука,јас не сум од тие така да не си се расонила изгледа уште,како и да е пиј едно кафе и не се оптеретувај со мене
 
Статус
Затворена за нови мислења.