Првиот Аква Парк во Македонија

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Јас сум од Пробиштип. Ќе ви кажам нешто околу Аква паркот.
Порано беше базент, го направиле базентот кога се изградил градот за рударите (Рударски град е Пробиштип) и го викале плажа :D. И така години и години, нешто потсредувале, едно време и не работеше. Некаде околу пред 5 години го пуштија, почнаа со мали концерти, Dj-и.
Аквапаркот е од лани, кога го пуштија не беше сѐ готово, малку избрзаа во пуштањето. Имаше многу народ и делеа бесплатни карти, картите не се многу скапи, но некој од друг град скапо ќе му биде пат околу 1000, јадење исто да купи, карти.... многу е, но еднаш може во летото да си дозволи некој.
Јас уште немам одено, имав и бесплатно карти , но тогаш си бев на одмор и послето време не наогав. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cakar_ulav

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
Јас сум од Пробиштип. Ќе ви кажам нешто околу Аква паркот.
Порано беше базент, го направиле базентот кога се изградил градот за рударите (Рударски град е Пробиштип) и го викале плажа :D. И така години и години, нешто потсредувале, едно време и не работеше. Некаде околу пред 5 години го пуштија, почнаа со мали концерти, Dj-и.
Аквапаркот е од лани, кога го пуштија не беше сѐ готово, малку избрзаа во пуштањето. Имаше многу народ и делеа бесплатни карти, картите не се многу скапи, но некој од друг град скапо ќе му биде пат околу 1000, јадење исто да купи, карти.... многу е, но еднаш може во летото да си дозволи некој.
Јас уште немам одено, имав и бесплатно карти , но тогаш си бев на одмор и послето време не наогав. :D
ако не заминам во скопје по работа
ке наминам :D:p
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Не сум била и искрено не ми се прави ќејфот за одење.
Прво, ќе ме фати ѓавол и пол дури појдам, дојдам, карти, марти, јадење, пиење... И најважно, малтретирањето по патишта на +35 степени!
Второ, преедноставно ми делува според сликите. Повеќе е како за помали дечиња...
Трето, кога таму ќе се собере гужва нема да можеш нормално ни во базен да се искапиш, ни на некој реквизит да дојдеш на ред, мада ова важи и за секој аква парк не само за овој.
И за крај, тие што биле лани баш и не беа задоволни. Имаше доста коментари и на фб и општо на нет дека не е како што го рекламираат.
Тоа е тоа засега, можеби некогаш ќе го посетам, не велам не!
 

Grim Reaper

Староседелец
14 февруари 2012
326
338
1,063
Here and there
Еве и јас како Пробиштипец да се изјаснам за Аква паркот. Добро осмислена работа е, само да (не) речам катастрофална организација и реализација. Кога почнаа да го праат сакаа за 2 месеци целиот да го средат, што е скоро невозможно, потоа не доправен го пуштија, бидејќи му било наредено пред крај на летна сезона да го пушти. На почеток кога ги ставија цените беа вртоглави, сакаа преку леб погача. Инаку јас не бев лани иако ми е на 2-3 мин. од дома, ќе чекам оваа година да видам дали ќе го допраат па да идам...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Caci and Selma

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Кога го пуштаат Аква паркот оваа сезона? И влезница колку ќе биде.
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

Grim Reaper

Староседелец
14 февруари 2012
326
338
1,063
Here and there
Кога го пуштаат Аква паркот оваа сезона? И влезница колку ќе биде.

Пуштен е пред една недела и немаше никој со карта од 500 денари, намалена е на пола, сеа е 250, па ако сакаш бујрум :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14