1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Прашај го пророкот.

Дискусија во форумот 'Религија' започната од -alf-, 25 октомври 2019.

 1. -alf-

  -alf- Староседелец

  Зачленет на:
  28 август 2015
  Мислења:
  314
  Допаѓања:
  125
  Што би го прашале пророкот?( било кој пророк , кој бил зачетник на некоја филозофија или верување) .
  Иако има големи временски разлики , но доколку би имале можност , кое прашање би му го поставиле?

  Прво го пишувате името на пророкот, потоа прашањето.
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 2. -alf-

  -alf- Староседелец

  Зачленет на:
  28 август 2015
  Мислења:
  314
  Допаѓања:
  125
  До Алистер Кроули...иако не го сметам за пророк...ама ете има такви кој веруваат во тоа.

  Дали имаш лекувано болни, лепрозни и сакати?
   
  На Хептаграм XI му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,869
  Допаѓања:
  932
  До Заратрустра... иако е мртов и нема да ми одговори!

  Зошто о, Брату, го избра огнот или тој тебе? Заради Шин? :)

  To Fire, the son of Ahura Mazda. To you, O Fire, son of Ahura Mazda. With propitiation, for worship, adoration, propitiation, and praise.
  ...
  And I invoke the friendly and most helpful person's lord, the Fire of Ahura Mazda...

   

Сподели: