По кој критериум ги отценуваме мажите дали се добри или лоши?

Статус
Затворена за нови мислења.

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,400
4,421
1,153
навистина... хм :confused:
а шо беше муабетот шо те инспирираше?
 

iDeposito

Староседелец
29 февруари 2012
47
63
1,028
31
Скопје
Па ја запросив преку фб со помислата дека коа можел Сашко на златна бубашваба зошто да не можам и јас на сребрен фејзбук. Арно ама она ме одби мислејќи дека сум лош(женкар) и ја ја прашав од каде тоа така и она си отворила тема...
 

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,227
3,542
1,143
Искрено ќе излажам ако кажам дека не го гледам надворешниот изглед.Иако многу добро знам дека надворешниот изглед лажи.Секако најпресуден е карактерот,неговото однесување,образование...Но,и сами не сме свесни некогаш колку ни е важен изгледот,бидејќи некогаш заради некоја маана не сакаме да бидиме со личноста колку и да е добра.Можеби сум саркастична и себична но што е така така е.
 

cece17

Староседелец
21 февруари 2012
270
204
1,043
па надворешниот изглед не е нешто најмн битен не дека не е скроз ама сепак секој човек има нешто убаво некој свој шарм :) најбитно е сепак однесувањето што ке ми е некој на пр што ПОСТОЈАНО навредува пцуе се тепа вара се дрогира пиее ( зависник) или некој што ке ме користи некој кој се однесува мн незрело секако дека ке сакам некој кој ке ме сака ( не да ми казува секој ден ејј те сакам ) туку да го докаже тоа некој што ке ме насмее и некој кој секоаш ке биде тука за мене
 

x3m

Активен Член
17 февруари 2012
137
169
43
Скопје
Искрено ќе излажам ако кажам дека не го гледам надворешниот изглед.Иако многу добро знам дека надворешниот изглед лажи.Секако најпресуден е карактерот,неговото однесување,образование...Но,и сами не сме свесни некогаш колку ни е важен изгледот,бидејќи некогаш заради некоја маана не сакаме да бидиме со личноста колку и да е добра.Можеби сум саркастична и себична но што е така така е.
Јас сеуште велам дека се додека тебе личноста ти е убава и пријатно ти е да бидеш со неа, без разлика што другите мислат, печен си :)
 
  • Like
Реакции: Scars31

x3m

Активен Член
17 февруари 2012
137
169
43
Скопје
По кој критериум ги отценуваме мажите дали се добри или лоши?

Кој критериум ги ОТЦЕНУВАМЕ мажите дали се добри или
Критериум ги ОТЦЕНУВАМЕ мажите дали се добри
Ги ОТЦЕНУВАМЕ мажите
ОТЦЕНУВАМЕ

... Барем потрудете се да пишувате македонски.
 
  • Like
Реакции: Scars31
Статус
Затворена за нови мислења.