1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Посвојување

Дискусија во форумот 'Деца' започната од Sesil, 14 март 2012.

 1. Sesil

  Sesil Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  298
  Допаѓања:
  230
  Како би реагирале ако ви кажат дека сте посвоен? Би сакале ли да се сретните со биолошките родители? Би гледале ли поинаку на оние кои ве одгледале?
   
  На Hexasto и Scars31 им се допаѓа ова.
 2. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,542
  Би сакала да ги видам биолошките родители од единствена причина само да ги дознаам причините за кои сум била оставена.А,тие луѓе односно моите родители би ги сакала најмногу на свет,никогаш не би ги растажила,секогаш би ги гледала.Бидејќи не се родители тие што ти подариле живот,туку родители се тие што те гледале и се грижеле за тебе !
   
  На Stance, Bibi@, Hexasto и уште 6 други им се допаѓа ова.
 3. NEPOBEDLIV

  NEPOBEDLIV Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 март 2012
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  412
  Море не дај боже да дознајме :D
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Би сакала да се поставам некогаш на такво место. За мене би било тешко, би сакала да ја знам причината зошто баш јас сум била оставена, знам дека има милион деца што сега се молат да имаат семејство. Но сепак од др. страна би била најсреќна што ме посвоило некое семејство и ме сакало како свое дете.

  Да можам во иднина покрај своето би посвоила и др. дете.
   
  На escape, Hexasto и Scars им се допаѓа ова.
 5. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,106
  нема што да се додаде..............
   
  На Bibi@, Hexasto и Scars31 им се допаѓа ова.
 6. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Не дај Боже да дознаам такво нешто. Ќе ме мачи прашањето ЗОШТО ГО НАПРАВИЛЕ ТОА? Која била причината?
  А секако, ќе ги сакам тие што ме одгледале повеќе, нив ќе ги чувствувам како мои родители. Ме израснале, ме воспитале, школувале. Биолошките нема ни да ги познавам, нема да чувствувам некоја блискост. Од нив ќе барам само одговор на првото прашање.
   
  На Hexasto му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Teona

  Teona Нов член

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  20
  На почеток секако дека би ми било тешко но после со добар муабет се се решава. Секако дека повеќе би ги ценела и би ги сакала тие што ме одгледале отколку од тие шо ме имаат создадено и оставено.
  (Баш сега имам една таква тема на факултет дека подобро е да му се каже на детето дека е посвоено кога е помало отколку после)
   
  На Hexasto му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Black Mamba

  Black Mamba Активен Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  121
  Допаѓања:
  125
  мислам дека не би сакала да ги видам биолошките родители. би било потешко и за нив и за мене. а за оние што ме одгледале би им била вечно благодарна и уште повеќе би ги сакала
   
  На TheQueen, Hexasto и Teona им се допаѓа ова.
 9. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,528
  Родители-именка која би им припаѓала само на луѓето кои ме исчувале,се грижеле за мене, ми пружиле љубов и внимание,биле присутни во секој момент од мојот живот, во добро и зло...оние кои се жртувавле себе си,за да има за мене...Би ми било чудно ама нема да смени ништо во мојот однос кон нив, само може уште повеќе да ги засакам..
  а другите,биолошките би сакала да ги видам кои се, и да ги прашам зошто ме оставиле.
   
  На Bum-Bum, Abe CreP, Bibi@ и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. Avona Vi

  Avona Vi Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  493
  Допаѓања:
  630
  На тие што ме одгледале би им била благодарна што ме одгледувале исто како свое дете.
  Да ги запознаам вистинските родители нема да сакам затоа шо секако тие ме оставиле, ако им е било грижа ќе ме побарале порано
   
  На Hexasto му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: