1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Посвојување

Дискусија во форумот 'Деца' започната од Sesil, 14 март 2012.

1. Sesil

Sesil Староседелец

Зачленет на:
    20 февруари 2012
    Мислења:
    298
    Допаѓања:
    230
    Како би реагирале ако ви кажат дека сте посвоен? Би сакале ли да се сретните со биолошките родители? Би гледале ли поинаку на оние кои ве одгледале?

На Hexasto и Scars31 им се допаѓа ова.
  2. Scars

Scars Староседелец

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    2,227
    Допаѓања:
    3,541
    Би сакала да ги видам биолошките родители од единствена причина само да ги дознаам причините за кои сум била оставена.А,тие луѓе односно моите родители би ги сакала најмногу на свет,никогаш не би ги растажила,секогаш би ги гледала.Бидејќи не се родители тие што ти подариле живот,туку родители се тие што те гледале и се грижеле за тебе !

На Stance, Bibi@, Hexasto и уште 6 други им се допаѓа ова.
  3. NEPOBEDLIV

NEPOBEDLIV Истакнат Член

Зачленет на:
    5 март 2012
    Мислења:
    288
    Допаѓања:
    412
    Море не дај боже да дознајме :D

На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Natenceto

Natenceto Истакнат Член

Зачленет на:
    6 март 2012
    Мислења:
    1,029
    Допаѓања:
    1,193
    Би сакала да се поставам некогаш на такво место. За мене би било тешко, би сакала да ја знам причината зошто баш јас сум била оставена, знам дека има милион деца што сега се молат да имаат семејство. Но сепак од др. страна би била најсреќна што ме посвоило некое семејство и ме сакало како свое дете.

Да можам во иднина покрај своето би посвоила и др. дете.

На escape, Hexasto и Scars им се допаѓа ова.
  5. Y1K991

Y1K991 Parleur

Зачленет на:
    1 март 2012
    Мислења:
    6,263
    Допаѓања:
    9,105
    нема што да се додаде..............

На Bibi@, Hexasto и Scars31 им се допаѓа ова.
  6. Marrie

Marrie Староседелец

Зачленет на:
    13 февруари 2012
    Мислења:
    507
    Допаѓања:
    802
    Не дај Боже да дознаам такво нешто. Ќе ме мачи прашањето ЗОШТО ГО НАПРАВИЛЕ ТОА? Која била причината?
    А секако, ќе ги сакам тие што ме одгледале повеќе, нив ќе ги чувствувам како мои родители. Ме израснале, ме воспитале, школувале. Биолошките нема ни да ги познавам, нема да чувствувам некоја блискост. Од нив ќе барам само одговор на првото прашање.

На Hexasto му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Teona

Teona Нов член

Зачленет на:
    20 февруари 2012
    Мислења:
    15
    Допаѓања:
    20
    На почеток секако дека би ми било тешко но после со добар муабет се се решава. Секако дека повеќе би ги ценела и би ги сакала тие што ме одгледале отколку од тие шо ме имаат создадено и оставено.
    (Баш сега имам една таква тема на факултет дека подобро е да му се каже на детето дека е посвоено кога е помало отколку после)

8. Black Mamba

Black Mamba Активен Член

Зачленет на:
    6 март 2012
    Мислења:
    121
    Допаѓања:
    125
    мислам дека не би сакала да ги видам биолошките родители. би било потешко и за нив и за мене. а за оние што ме одгледале би им била вечно благодарна и уште повеќе би ги сакала

На TheQueen, Hexasto и Teona им се допаѓа ова.
  9. Mila Kunis

Mila Kunis Истакнат Член

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    2,279
    Допаѓања:
    3,528
    Родители-именка која би им припаѓала само на луѓето кои ме исчувале,се грижеле за мене, ми пружиле љубов и внимание,биле присутни во секој момент од мојот живот, во добро и зло...оние кои се жртувавле себе си,за да има за мене...Би ми било чудно ама нема да смени ништо во мојот однос кон нив, само може уште повеќе да ги засакам..
    а другите,биолошките би сакала да ги видам кои се, и да ги прашам зошто ме оставиле.

На Bum-Bum, Abe CreP, Bibi@ и уште 2 други им се допаѓа ова.
  10. Avona Vi

Avona Vi Истакнат Член

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    493
    Допаѓања:
    630
    На тие што ме одгледале би им била благодарна што ме одгледувале исто како свое дете.
    Да ги запознаам вистинските родители нема да сакам затоа шо секако тие ме оставиле, ако им е било грижа ќе ме побарале порано

Сподели: