Помош

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,186
1,133
1,133
Чекај како што сфатив јас тебе ти дошло на 29 мај и ти теаело до 4 јуни така. И како сакаш да ти дојде?
:)
Не паничи и не мисли на тоа константно зш тогаш ко за инат доцни.. Мене сега ми доцнеше убај 4 дена ама од толку што ми беше бош периодот не осетив и воопшто на тоа не мислев.. ич. . Само ми клапна и тогаш ко видов на датумот сфатив дека доцни и овој месец.
Почекај уште некој ден, штом ти завршило во текот на овој месец чекај почетокот на наредниот . Ако нешто зариба тестче и што рече ранта ќе и кажеш на мајка ти и.. :)
 

zbunetodevojce252525

Нов член
30 јуни 2016
6
2
3
25
napraviv test izleze negativen :)

Чекај како што сфатив јас тебе ти дошло на 29 мај и ти теаело до 4 јуни така. И како сакаш да ти дојде?
:)
Не паничи и не мисли на тоа константно зш тогаш ко за инат доцни.. Мене сега ми доцнеше убај 4 дена ама од толку што ми беше бош периодот не осетив и воопшто на тоа не мислев.. ич. . Само ми клапна и тогаш ко видов на датумот сфатив дека доцни и овој месец.
Почекај уште некој ден, штом ти завршило во текот на овој месец чекај почетокот на наредниот . Ако нешто зариба тестче и што рече ранта ќе и кажеш на мајка ти и.. :)
Ti blagodaram mnogu :)
inace napraviv test izleze negativen :)
 
Последна промена од модератор:
  • Like
Реакции: Ranta

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,186
1,133
1,133
Ti blagodaram mnogu :)
inace napraviv test izleze negativen :)
Ее па што тогаш.. И не брзајте одма бе девојки што поќе паничите полошо е и она е инаетчика :D
Нареден пат почекај 3-5 дена и после паничи..
Мене со недели ми каснела па ни тест правев ни ништо... Ете раскинав а трудна не останав ;)
Немај гајле само заштитете се. Поарно за двајцата верувај :*
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,466
1,185
1,133
Ако знаеш тогаш применувај тоа го зш подоцна нема да има no toa e туку ќе се сносиш со последиците на години на кои не ти е приоритет да чуваш деца. Гледај во иднина да користите презерватив, поубаво е чувството да водиш љубов и да знаеш дека подоцна нема да има несакани последици.
 
  • Like
Реакции: ●Untouchable°

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,214
2,301
1,153
Skopje
www.facebook.com
би требало, ама немам искуство со таква работа.. зато ти велам, разговарај со блиските. не со другарки, читаш? така само полошо ќе ти е.
Не ја лажи, за џабе ќе ја тепаат. :)
@zbunetodevojce252525 има луѓе кои со години се мачат за да останат трудни поточно да добијат дете, а ти си се уплашила да не случајно си. Мала си и нормлано е да ти касни, има девојчиња и по неколку месеци не им иде мислам не е толку страшно мада не треба и да се занемери, провери си ги хормоните. Второ тие болки што ги имаш обично се знак пред да добиеш иако тоа си е индивидуално. И ко трето преку форумот нема да дознаеш дали си или не си.
Почекај си уште некое време или ако си нестрплива и ако има поминато околу 12-14 дена од кога мислиш дека си останала трудна направи си тест за бременост, ако не 100% барем 90-80% ќе ти даде точно.Исто и ти. Доаѓаш глупости да прашуваш, ко да си од друга планета па не знаеш како треба секс да се има освен ако си спремна деца да чуваш.
Молим ти се деца растени со телетабиси, пчеличката маја, лина балерина или како и да беше и ред други такви дебилни емисии ИСКРЕНО не ме чуди абер да немаат за сексот.
 
Последна промена:
  • Like
Реакции: Ranta and Makedonec

Selene

Модератор
6 јуни 2012
719
1,867
1,103
Ете негативен е, али памет за друг пат од ова да извлечеш. Не е решение да умираш од страв секој пат кога треба да добиеш. Инаку за заштитата, ствар на навика е. Најубаво ти е да си користите презервативи, мала си сеуште за други методи на контрацепција. Мој совет ти е да си симнеш апликација WomanLog која што ќе ти ги маркира плодните денови. На ден на овулација, 2 дена пред и по овулација, користете обавезно, тогаш е најголема веројатноста да останеш бремена. Пожелно е и другите денови, ама во овие денови обавезно. Плус уште си млада, циклусот уште не ти е стабилизиран, така да и ова може да варира. И кај повозрасна девојка при стрес, промена на клима, пиење некои лекарства може да варира. За бременост треба да се поклопат неколку коцки, ама и тие се поклопуваат лесно, така да памет во глава. И пак ќе речам, презервативите се ствар на навика.

А да. Назад прочитав дека си отишла на гинеколог, да продолжиш да си одиш редовно, а не само кога имаш мака. Ме радува кога ќе слушнам дека млада девојка оди, пошто мака мачам со некои мои познанички кои уште мислат дека срамота е.

Памет во глава за друг пат и stay safe :)