1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Помош за преведување

Дискусија во форумот 'Образование' започната од Hip.Hop_MKD, 17 февруари 2012.

 1. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Овде нудете и барајте помош доколку ви треба нешто за преведување. :D
   
  На invissible ^ _^ му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Ако му треба на некој слободно нека ми се обрати...англиски ко мајчин ми е :)
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 3. invissible ^ _^

  invissible ^ _^ Нов член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  15
  или ако ви затреба албански..тука сум ;)
   
 4. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  753
  Би можела да ми го преведеш ова:
  Можеби те сакав, но не доволно! Сакав да бидеш ти некој за кого ќе дадев се, но пред да го кажам тоа ти замина! Останав Жената на Ѓаволот!
   
 5. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
 6. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  ти правив во порака, види си :)
   
 7. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Фала и овде. Повели едно кафенце напиј се за трудот :) :kafe
   
  На Hexasto му/ѝ се допаѓа ова.
 8. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Помош за француски некој? :unsure
   
 9. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
  Ако ви треба за германски јазик тука сум.
   
 10. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  А англиски?
   

Сподели: