Помош за нови членови

Статус
Затворена за нови мислења.

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Темава ја отварам со цел да и помогнеме на оние кои се прв пат на форум или за членови кои не знаат како да прикачат нешто, изменат...


  • Немате кирилична подршка?
  1. Брзо и лесно можете да го средите тој проблем. клик овде
  • Понекогаш се случува кога постирате некој линк од некое видео да не се прикаже, за да не се случи тоа следете го овој чекор.
  1. Линкот ставете го во прозорочето што ќе се отвори и кликнете Внеси.
  • За да постирате слика од интернет.
  1. Копирајте го URL на сликата. (десен клик -> Copy image URL)
  2. Кликнете на заокруженото и вметнето го URL и кликнете внеси.
  • За да прикачете слика од вашиот компјутер.
  1. Kликнете на прикачи.
  2. Откако ќе се појави ова, имате можност да одберетe дали сликата во постот да биде мала или целосна.
Aко неможете да се снајдете прашајте овде, а доколку мислете дека нешто ќе биде од корист постирајте го.
ipopovski можеби не е најдобро местот на темата, ако мислиш дека местото не е овде, префрли ја.
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,758
2,401
1,133
www.crnobelo.com
За понатамошни коментари и мислења во врска со функционирањето на форумот, ве молам користете ги следните теми:

Сакам да поставам прашање поврзано со форумот, каде да го направам тоа?
- Најпрвин провери дали твоето прашање е веќе одговорено во темата: Најчесто поставувани прашања.

Сите прашања/коментари поврзани со функционалноста на форумот во иднина пишувајте ги во темата:
- Предлози и прашања поврзани со функционалнста на форумот

Сите прашања/коментари/критики во врска со администрацијата на форумот пишувајте ги во темата:
- Критики за администрацијата

Сите предлози/коментари/критики поврзани со форуми/подфоруми и теми пишувајте ги во темата:
- Предлози за нови форуми/подфоруми

Сите останати прашања пишувајте ги во темата:
- Сакам да кажам/прашам
 
Статус
Затворена за нови мислења.