Познати парфимерии/дрогерии и нај парфеми за мажи и жени

Според вас, која е најдобрата позната парфимерија кај нас?

 • Unique

  Votes: 4 28.6%
 • Schatze

  Votes: 5 35.7%
 • Cosmo

  Votes: 6 42.9%
 • Еликсир Ексклузив

  Votes: 1 7.1%
 • Некоја друга

  Votes: 3 21.4%

 • Total voters
  14

Nikola

Полноправен Член
20 февруари 2012
59
41
18
Skopje
Која од познатите парфимерии според вас се најдобри и кои од нив ги посетувате?
Кои парфеми сте ги користеле или кои од нив ви биле најдобри и најубави?
-------------------------------
Јас до сега имам користено голем број на парфеми и некои од нив не ги паметам. Последно од парфеми што го имам дома и моментално го користам:
 • Polo Explorer
http://www.brandnamecommodities.com/pic/POLO-M-100111-9150.jpg
http://fimgs.net/images/perfume/nd.13805.jpg
 

The_countess

Истакнат Член
10 јуни 2012
441
547
193
25
Ги посетувам сите парфимерии од горенаведените во анкетата..
:)
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Јас сум голем љубител на парфеми, но од парфимерија ретко зимам. Повеќе зимам на црно оригинал. Иначе до сега мислам дека најефтини се во Космо. А и на точење си зимам од Рефан. Добар квалитет се за разлика од други парфимерии на точење.

А за најдобар машки парфем:

Gucci Guilty
One Million
Black Code
Gucci by Gucci
Boss Selection
............................и многу други.

На женските им препорачувам:

Lady Million
Black XS
Nina Ricchi Love in Paris
 

Natenceto

Истакнат Член
6 март 2012
1,029
1,193
423
Скопје
Почесто Космо пошто најчесто е во склоп на Тинекс. Или се заедно во еден голем центар или се одделени. Мене ми се допаѓа Шантел парфемот многу убав а и доста скап. Имаше убаво пакување и убаво шишенце. Сега веќе го нема.
 

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
651
1,915
393
Fukushima
www.gonzo.com
Ја гласав за Шатце или Шатци или како и да се изговара пошто таму имам купено наочари кои ми се искршија после 3-то носење, а иначе од Космо и Јуник ме имаат избркано неколку пати и зато не гласам за нив
 
 • Like
Реакции: The_Mayor, Oleri and Gemini

Nikola

Полноправен Член
20 февруари 2012
59
41
18
Skopje
Јас сум голем љубител на парфеми, но од парфимерија ретко зимам. Повеќе зимам на црно оригинал. Иначе до сега мислам дека најефтини се во Космо. А и на точење си зимам од Рефан. Добар квалитет се за разлика од други парфимерии на точење.

А за најдобар машки парфем:

Gucci Guilty
One Million
Black Code
Gucci by Gucci
Boss Selection
............................и многу други.

На женските им препорачувам:

Lady Million
Black XS
Nina Ricchi Love in Paris
Иначе колку пари ги зимаш на точење? Јас имам земено 2-3 пати и мало шишенце е 40 ден. +30 ден. за шишето.
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,374
1,871
1,123
Во никој од горенаведените не купувам, од Гламур (Охрид) си купувам.
Од машки парфеми најубави ми се Antonio Banderas и Black XS.. Уствари кога ќе се разминам со некои типци има многу убави парфеми, ама не му ги знам :giggle

А женски Divine (Oriflame), Ange Ou Demon и Kenzo ми се врв,
 
 • Like
Реакции: drugarki

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Иначе колку пари ги зимаш на точење? Јас имам земено 2-3 пати и мало шишенце е 40 ден. +30 ден. за шишето.
400 денари од 100 мл со шише. Шишињата им се доста добри. Ни да тече ни ништо. Сега поретко земам на точење. Си купувам од мои луѓе оригинали тестери.
 

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
887
1,090
1,093
Скопје
Во никој од горенаведените.Најчесто на поклон си добивам :sram
Најубави парфеми до сега што сум ги имала ми се


И веќе година дена ја молам мајка ми овој да ми го купи (wasntme)
 

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,411
1,103
Купувам во Шатци парфимериите. Има во Тетово и Скопје а за во други градови не знам.
Најомилени Машки парфеми


Најомилени Женски парфеми

 
 • Like
Реакции: The_Mayor