1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Под прикритие

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Selma, 19 февруари 2014.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  [​IMG]
  Под прикритие е бугарска крими серија, специлано обучениот агент Мартин ја добива најтешката мисија во Бугарија- да влезе во редовите на мафијата во бандата на Џаро (најопасната и највлијателна мафија). Се станува покомлцицирано кога се сплеткува со девојката на Џаро. МАртин влегува во светото на корупцијата, дрогата...
  Модерна серија за криминалот во Бугарија, некои од сториите се од реални случки.

  Одамна сакав да ја гледам серијата и конечно ја почнав, ја изгледав првата сезона од вечерва или утре почнувам со втората. Ептен се навлеков на серијата. Актерска екипа, ефекти, глума ма се ми е ептен професионално, и многу добро скоцкано како да нее серија од балканот.

  Ја гледате ли серијава?
  Дали би ја препорачале?
  Што ви се допаѓа, а што не?
   
  На HAZARDER, Kisserboy и antonio им се допаѓа ова.
 2. alba

  alba Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  1,426
  Допаѓања:
  2,014
  Планирам да ја гледам сега била 4 сезона ги набавив претходните 3 мене ми ја фалеа демек и бугарите направиле нешто а не е копија од нешто претходно па ке видиме :zelen
   
 3. antonio

  antonio Like-Maniac

  Зачленет на:
  29 август 2013
  Мислења:
  815
  Допаѓања:
  1,111
  многу добра интересна е скоро секоја епизода се дешава нешто . веке сум 4 сезона чекам да излеезе 6 епизода. би ви предложил да ја гледате и нема да зажалитеж. ја има на balkanoteka.com само од 1 до 3 сезона 4 чекаат да искочи цела па ке ја стават :D еве ја и нивната официјална страна ги има и епизодите од 4 сезона http://www.podprikritie.bg/
   
 4. alba

  alba Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  1,426
  Допаѓања:
  2,014
  имат некокаов превод не го можем бг језик :zelen
   
  На parvati и Аркантос им се допаѓа ова.
 5. Sagan

  Sagan Полноправен Член

  Зачленет на:
  20 јануари 2014
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  54
  Прва сезона ја изгледав уште во 2011 година. За една вечер, пошто поинаку и не може.
  Втора сезона стана лигава и безвезална. Тој што го глуми главниот лик почна да покажува колку улогата не е за него, а сценариото во поголемиот дел иритира.
  Од тоа што читам на замунда, ни мнозинството од самите Бугари не можат да ги смислат новите епизоди, па најупотребуван збор на коментарите ѝм е „боза“.

  За мене „Под прикритие“ заврши со прва сезона. Инаку ми помогна многу во совладување на бугарскиот (заедно со „Стаклен дом“).

  Дел од коментарите за епизода 5 од сезона 4:
  :frantic
   
  #5 Sagan, 20 февруари 2014
  Последна промена: 20 февруари 2014
 6. antonio

  antonio Like-Maniac

  Зачленет на:
  29 август 2013
  Мислења:
  815
  Допаѓања:
  1,111
  мислам дека само во првата сезона имасе српски, а 2, 3 и 4 немаат никаков превод :D
   
 7. alba

  alba Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  1,426
  Допаѓања:
  2,014
  ни је могуче на муте да ги гледам значи :zelen
   
  На Sagan му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Sagan

  Sagan Полноправен Член

  Зачленет на:
  20 јануари 2014
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  54
  Реков дека двете серии ми помогнаа околу јазикот, не дека се ист стил.
  И српскиот не ми е потребен за никаде, па ете го знам (како и голем дел од Македонците).
   
 9. alba

  alba Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  1,426
  Допаѓања:
  2,014
  Аха, ти ги совладуеш јазици за доброто на меѓусоседските односи :zelen ајт готово вечер ја гледам прва сезона па и Стаклен дом беше крими серија со шпански стил не се знаеше кој накого што е не ја гледав цела само неколку епизоди мн аматерска глума имаше а и грозни ми беа глумците :zelen
   
 10. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Има и на маκедонсκи͵и диρеκтно пρеκу бс плееρ си ги симнувај. Јас без пρевод ја гледам од мала научив.

  А Здρавκо (Κос'ма) ми е најинтеρесен.
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: