1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Под прикритие

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Selma, 19 февруари 2014.

1. Selma

Selma Ingenious

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    4,375
    Допаѓања:
    7,071
    Под прикритие е бугарска крими серија, специлано обучениот агент Мартин ја добива најтешката мисија во Бугарија- да влезе во редовите на мафијата во бандата на Џаро (најопасната и највлијателна мафија). Се станува покомлцицирано кога се сплеткува со девојката на Џаро. МАртин влегува во светото на корупцијата, дрогата...
    Модерна серија за криминалот во Бугарија, некои од сториите се од реални случки.

Одамна сакав да ја гледам серијата и конечно ја почнав, ја изгледав првата сезона од вечерва или утре почнувам со втората. Ептен се навлеков на серијата. Актерска екипа, ефекти, глума ма се ми е ептен професионално, и многу добро скоцкано како да нее серија од балканот.

Ја гледате ли серијава?
    Дали би ја препорачале?
    Што ви се допаѓа, а што не?

На HAZARDER, Kisserboy и antonio им се допаѓа ова.
  2. alba

alba Староседелец

Зачленет на:
    15 март 2012
    Мислења:
    1,426
    Допаѓања:
    2,014
    Планирам да ја гледам сега била 4 сезона ги набавив претходните 3 мене ми ја фалеа демек и бугарите направиле нешто а не е копија од нешто претходно па ке видиме :zelen

3. antonio

antonio Like-Maniac

Зачленет на:
    29 август 2013
    Мислења:
    815
    Допаѓања:
    1,111
    многу добра интересна е скоро секоја епизода се дешава нешто . веке сум 4 сезона чекам да излеезе 6 епизода. би ви предложил да ја гледате и нема да зажалитеж. ја има на balkanoteka.com само од 1 до 3 сезона 4 чекаат да искочи цела па ке ја стават :D еве ја и нивната официјална страна ги има и епизодите од 4 сезона http://www.podprikritie.bg/

4. alba

alba Староседелец

Зачленет на:
    15 март 2012
    Мислења:
    1,426
    Допаѓања:
    2,014
    имат некокаов превод не го можем бг језик :zelen

На parvati и Аркантос им се допаѓа ова.
  5. Sagan

Sagan Полноправен Член

Зачленет на:
    20 јануари 2014
    Мислења:
    29
    Допаѓања:
    54
    Прва сезона ја изгледав уште во 2011 година. За една вечер, пошто поинаку и не може.
    Втора сезона стана лигава и безвезална. Тој што го глуми главниот лик почна да покажува колку улогата не е за него, а сценариото во поголемиот дел иритира.
    Од тоа што читам на замунда, ни мнозинството од самите Бугари не можат да ги смислат новите епизоди, па најупотребуван збор на коментарите ѝм е „боза“.

За мене „Под прикритие“ заврши со прва сезона. Инаку ми помогна многу во совладување на бугарскиот (заедно со „Стаклен дом“).

Дел од коментарите за епизода 5 од сезона 4:
    :frantic

#5 Sagan, 20 февруари 2014
    Последна промена: 20 февруари 2014
  6. antonio

antonio Like-Maniac

Зачленет на:
    29 август 2013
    Мислења:
    815
    Допаѓања:
    1,111
    мислам дека само во првата сезона имасе српски, а 2, 3 и 4 немаат никаков превод :D

7. alba

alba Староседелец

Зачленет на:
    15 март 2012
    Мислења:
    1,426
    Допаѓања:
    2,014
    ни је могуче на муте да ги гледам значи :zelen

На Sagan му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Sagan

Sagan Полноправен Член

Зачленет на:
    20 јануари 2014
    Мислења:
    29
    Допаѓања:
    54
    Реков дека двете серии ми помогнаа околу јазикот, не дека се ист стил.
    И српскиот не ми е потребен за никаде, па ете го знам (како и голем дел од Македонците).

9. alba

alba Староседелец

Зачленет на:
    15 март 2012
    Мислења:
    1,426
    Допаѓања:
    2,014
    Аха, ти ги совладуеш јазици за доброто на меѓусоседските односи :zelen ајт готово вечер ја гледам прва сезона па и Стаклен дом беше крими серија со шпански стил не се знаеше кој накого што е не ја гледав цела само неколку епизоди мн аматерска глума имаше а и грозни ми беа глумците :zelen

10. Selma

Selma Ingenious

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    4,375
    Допаѓања:
    7,071
    Има и на маκедонсκи͵и диρеκтно пρеκу бс плееρ си ги симнувај. Јас без пρевод ја гледам од мала научив.

А Здρавκо (Κос'ма) ми е најинтеρесен.

На antonio му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: