1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Подаруваме на оние на кои им е потребно

Дискусија во форумот 'Хуманитарни акции' започната од Хоуп*, 16 февруари 2015.

 1. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Пак јас.
  Не знам како не ни текнало за ваква тема, а сигурно многу од нас имаат работи кои не им се потребни и радо би ги дале на некој, а немаат доверба во разни хуманитарни организации, па овде на некој начин можат да бидат сигурни дека работите што сакаат да ги подарат ќе завршат во вистински раце.
  Можеби и на некој му е потребна било каква помош, па може слободна да си каже од што има недостиг, па тука сме да си помогнеме. Сигурна сум дека има луѓе што читаат, па ќе дојдат ќе се регистрираат и ќе им биде помогнато доколку се разбира некој има можност и воља да им помогне.

  Лично јас имам за подарување алишта за девојки, зачувани и чисти, здрави ташни и ранци, патики и други обувки, и козметички производи, а ко што пишав погоре немам доверба да ги дадам во црвен крст, а не знам некој на кого можам да му ги дадам и пошто не сакам да завршат во погрешни раце, сакам да ги дадам на некој на кој вистина му се потребни, па ако има некоја девојка, мајка, жена што има потреба од нив, а се наоѓа низ Битола или околината, нека ми пише, радо ќе и ги однесам.

  Ако има некој друг нешто за подарување нека пише, ако му треба нешто нека побара.
   
  На 84 sk_Y ^_-, bonboonka, Podem и уште 10 други им се допаѓа ова.
 2. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  Има вакви теми на ФБ кои супер фукнционираат мајки си разменуваат алишта за децата.
  Стварно одлична иницијатива,а пред се премногу е убаво чувството да помогнеш некому.
   
  #2 JaMi, 17 февруари 2015
  Последна промена: 17 февруари 2015
  На bonboonka, BlackTulip и Хоуп* им се допаѓа ова.
 3. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  Па мислам дека на погрешно место ги бараш,доколку си возрасен подобро е да побараш начин да ги заработиш некако. :)
  Во оваа тема може да побараш алишта или предмети од кои имаш потреба или пак да понудиш на некој кој му е потребно.
   
  #3 JaMi, 17 февруари 2015
  Последна промена: 17 февруари 2015
 4. BlackTulip

  BlackTulip Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2013
  Мислења:
  628
  Допаѓања:
  789
  На Хоуп* му/ѝ се допаѓа ова.
 5. bonboonka

  bonboonka Полноправен Член

  Зачленет на:
  21 февруари 2015
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  12
  мене ми треба ако не е проблем да ми испратите по карго јас ке си го платам каргото
  ако може ке ви пишам во лп од што поконкретно имам потреба од тоа што наведовте,
  всушност најпрво за тоа и се зачленив, благодарам
   
  На Хоуп* му/ѝ се допаѓа ова.
 6. bonboonka

  bonboonka Полноправен Член

  Зачленет на:
  21 февруари 2015
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  12
  три години сум корисник на социјална помош 3900 денари месечно и ниту еднаш немам добиено од црвен крст ништо
  ниту пак од некоја друга хуматинарна организација освен вака од хумани луѓе од сајтовиве или другарки и пријателки
  и немој да верувате во нашите државни хуманитарни организации бидејќи една другарка која неодамна се вработи во
  Даре Џамбас ми кажа дека вработените си ги делеле меѓу себе, жално но вистинито
   

Сподели: