Плетенка

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
Дали ви се допаѓа сплетена коса и дали знаете "да ја плетете"?
На YouTube има многу клипови со објаснувањe за различни плетки кои се учат брзо и добивате фризура за 10-15 минути.
Во темава слободно ставајте слики и клипови на плетки кои ви се допаѓаат.


 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Јас сум најголемиот антиталент за плетење на косата, мојата едвај обично можам да ја спела а за други да не коментирам, ич ама ич не ме бидува.
Инаку обожам сплетена коса, посено рибина коска.
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Знам обична и рибина да плетам, другите не. но затоа знае братучедка ми и кога и да поскам ми плети, сега шишките ми ги сплете во внатрешна.

 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
какфа бе коса, приедесфа ми се онија плетенке кифле благи убави тија такфи олд скул детсфто Ч ) ск нема такфи : )
Брееее ееее оф топинела : )
 
  • Like
Реакции: Trouble

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,125
1,845
423
Еден досаден град
Обожувам плетенки а и ми стојат убаво (дека на не секој облик на лице стојат) ама сум голем антиталент за правење...Знам некои најобични како внатрешна,рибина ,венче ама затоа мајка ми и братучетка ми се експерти...Кога и да посакам ми прават...Ако едната неможе тогаш другата е сигурно слободна :)