Пластична хирургија

x3m

Активен Член
17 февруари 2012
139
169
43
Скопје
Никогаш и не сакам никој да си го ,,модифицира‘‘ телото со пластична операција. Природно си е природно.
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
30
Струмица
Никогаш... си се сакам таква каква што сум, секој човек има некој недостаток, и треба да се прифати таков каков што е... ;)
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Зошто да не бе, напредни сме.. Ако нешто не ни се допаѓа да го измениме, ако не на вас на тој што ја има маката ќе му се зголеми самодовербата.
Ме нервираат пластични операции што ги прават само за да се перчат. Пример "онаа" пејачка направила силиконска уста, силиконски, г'з, гради..:eek: Или оние што прават за да личат на некој познати ѕвезди. Родени сте како оргинал, ама не мора до толку да бидете копии! :eek
 

mAcIkA

Истакнат Член
14 февруари 2012
382
516
393
природно си е природно да и јас сум затоа,а пластични операции само за луге кои навистина имаат потреба од неа,затоа што стварно има такви кои се рагаат со недостатоци..сеа лек за нив се овие пластични операции и такви глупости..Фала богу греотичка е некој цел живот да шета како Квазимодо..а плус и општеството ни е такво нема да може да излезе на раат до продавница а не па друго:(
 

Marama

Нов член
21 февруари 2012
14
7
3
30
Кога би имала потреба зошто да не ... Искрено ги поддржувам тие шо сакаат да го променат својот изглед и своите недостатоци , али се си има граница :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Natalididi

AnneBoleyn

Активен Член
14 февруари 2012
144
193
43
In Chuck Bass' bedroom
Ако некогаш не дај Боже имам проблеми со здравјето би правела пластична операција, а вака во никој случај.
За мене сум си совршена ваква каква што сум и ништо не би сменила.

Ги подржувам тие што ставаат силикони. Ако некој има некоај физичка маана и операцијата му ја зголемува самодовербата, зошто да не. Но, сепак мислам дека треба добро да се размисли пред да се направи овој чекор, дали проблемот е физички или психички..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Scars31 and True_Blood

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Секој си е господар на сопственото тело, така да секој си одговара на сопствената совест на личните превземени акции за сатисфакција.

Што знам, немам посебен проблем околу нечија одлука да се наполни со силикони, единствено што не ми е јасно зошто сме толку опседнати да му се допаднеме некому. Пошто да си кажеме реално, сигурно не ставила некоја си дада силикони за да си се воодушевува лично она додека се тушира...мхм.

Ако не се бендисува и не и е удобно во сопствената кожа, нека прави она со кое ќе биде посамоуверена...Мене како индивидуа во овој свет ама баш ништо не ми значи.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Natalididi

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,409
1,133
www.crnobelo.com
А зошто да не?
Ако нешто ти недостасува, или мислиш дека ќе направи да се чувствуваш поубаво и посреќно - just do it :)

Мада морам да признаам немам осетено на рука силиконска града :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Natalididi and Mila Kunis

marjan

Истакнат Член
13 февруари 2012
489
657
93
Bitol, Bitola, Macedonia
ако на некој би му било подобро и се осека подобро зошто да не нека ставаат али приподно си е природно јас така мислам :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ludi Maks