1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пишување колумни

Дискусија во форумот 'Колумни' започната од Реми, 3 мај 2012.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Реми

  Реми Староседелец

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  957
  Појаснување околу пишувањето на колумни.

  Колумна е Ваше лично излагање, став за некоја општествена појава, девијација која е анализирана и претставена во пишана форма за широката јавност.

  Официјален јазик на „Црнобело форум“ е македонскиот. Тoа значи дека сите постови мора да бидат исклучиво на овој јазик. Толеранција може да има само кога се поставува текст напишан на јазик сличен на македонскиот, но само ако тој текст е со намера да се развие дискусија и доколку не е тенденциозно насочен против форумот и против македонската култура, историја и традиции.

  Вашите колумни ќе ги пишувате исклучиво на кирилично писмо.

  Колумни кои не се напишани од вас, а превземени од други сајтови ќе ги постирате во тема која ќе биде соодветна за тоа.
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели: