1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пилатес

Дискусија во форумот 'Фитнес и рекреација' започната од Blueberry, 15 февруари 2012.

 1. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Ако може продефинирај го прашањето не те разбрав баш најдобро :confused:
   
 2. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  :) дали тие што вежбаат пилатес применуваат и посебен режим на исхрана ? сега сфати?​

  хахах да малце не јасно прашав:rofl
   
  На Trajche му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sugar

  Sugar Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  501
  Допаѓања:
  1,110
  каде ова ? :)
   
 4. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
 5. Lily

  Lily Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  142
  Допаѓања:
  123
  И јас вежбам пилатес и аеробик во fitone скоро 10 месеци и можам да кажам дека резултати имаше уште од вториот месец. Некогаш одам и на зумба ко за промена, и тоа е многу интересно:) И сум презадоволна.

  Јас барем немам никаков посебен режим на исхрана, јадам се што сум јадела и предходно:)
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Зумба, Аеробик или Пилатес за 400 денари ЛИНК
   
 7. Реми

  Реми Староседелец

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  957
  Многу е за четири часа. Со двд дома, мал простор и желба е повеќе функционално.
   
  На Trajche му/ѝ се допаѓа ова.
 8. OneWoman

  OneWoman Нов член

  Зачленет на:
  9 февруари 2017
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Дали вежбате од овде http://www.blogilates.com/ ?

  И за колку време има резултати од пилатес?
   
 9. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  134
  Ја одев два месеца на пилатес во нас.Капиштец,месечно 1300 денари.За двапати неделно за мене е многу.Додека бев во Гостивар,аеробик трипати неделно беше 600 денари.Во Капиштец има новоотворена сала за пилатес-Eat the beat.
   

Сподели: