Пилатес

Blueberry

Староседелец
12 февруари 2012
207
158
1,043
Скопје
Прво, какви резултати би сакала ти да постигнеш или очекуваш?
Јас вежбам пилатес скоро една година веќе и сум прилично задоволна. Се е супер се додека сам контролираш што јадеш колку и кога јадеш. Вежбањето само прави да се чувствувате подобро, исполнето и самоуверено.
 
  • Like
Реакции: Trajche

Sugar

Истакнат Член
19 февруари 2012
501
1,110
393
Јас вежбам пилатес скоро една година веќе и сум прилично задоволна. Се е супер се додека сам контролираш што јадеш колку и кога јадеш. Вежбањето само прави да се чувствувате подобро, исполнето и самоуверено.
каде идеш ? :)
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,541
2,555
1,133
Пилатес вежбите ве учат на свесност во дишењето, како и држење на рбетот кои имаат цел да ги зајакнат внатрешните мускули на торзото, исто така со пилатес вежбите ја зголемувате силата и добивате поголема еластичност.

Има ли некој на форумот што вежба пилатес? Каде вежбате? Колку пари пари плаќате? Задоволни ли сте?
 
  • Like
Реакции: JaMi

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,495
14,409
1,683
во светот на бајките
почнав да вежбам пилатес + аеробик -преубаво....раздвижува,исполнува,после вежбање сте ослободени ,негативната енергија исчезнува...месечно плаќам 1000 денари ,4часа неделно..