1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пилатес

Дискусија во форумот 'Фитнес и рекреација' започната од Blueberry, 15 февруари 2012.

 1. Blueberry

  Blueberry Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  158
  Вежба ли некој пилатес? Какво е вашето искуство? Имате ли резултати? Препорака?
   
 2. iskra

  iskra Староседелец

  Зачленет на:
  21 октомври 2011
  Мислења:
  204
  Допаѓања:
  300
 3. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Прво, какви резултати би сакала ти да постигнеш или очекуваш?
   
 4. Blueberry

  Blueberry Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  158
  Јас вежбам пилатес скоро една година веќе и сум прилично задоволна. Се е супер се додека сам контролираш што јадеш колку и кога јадеш. Вежбањето само прави да се чувствувате подобро, исполнето и самоуверено.
   
  На Trajche му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Sugar

  Sugar Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  501
  Допаѓања:
  1,110
  каде идеш ? :)
   
 6. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Пилатес вежбите ве учат на свесност во дишењето, како и држење на рбетот кои имаат цел да ги зајакнат внатрешните мускули на торзото, исто така со пилатес вежбите ја зголемувате силата и добивате поголема еластичност.

  Има ли некој на форумот што вежба пилатес? Каде вежбате? Колку пари пари плаќате? Задоволни ли сте?
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Blueberry

  Blueberry Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  158
  На Sugar му/ѝ се допаѓа ова.
 8. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
 9. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,488
  Допаѓања:
  14,398
  почнав да вежбам пилатес + аеробик -преубаво....раздвижува,исполнува,после вежбање сте ослободени ,негативната енергија исчезнува...месечно плаќам 1000 денари ,4часа неделно..
   
  На street_chic, Sugar и Trajche им се допаѓа ова.
 10. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,488
  Допаѓања:
  14,398
  дали има некој што вежба и посебна исхрана?
   

Сподели: