Пехчево | Црнобело Форум

Пехчево

Danny S

Истакнат Член
11 октомври 2018
16
14
303
26
Јас живеам во ова мало градче во источна Македонија, односно во т.н. Малешевија.
Можеби е мало но си има свои убавини. Би му препорачала на секого кој не бил овде да дојде и сам да ги види убавините во ова мало градче.
Овде доаѓаат многу туристи, особено од соседна Бугарија, претходниот викенд имавме туристи од нашиот град Штип.
Пред се доволно е тоа што овде воздухот никогаш не бил загаден, ниту пак сега е.
Овде е и прекрасниот хотел „Гогов“ кој секогаш им стои на располагање на туристите. На секого би му препорачала барем една ноќ да помине во овој хотел за да ја види неговата внатрешна убавина. Како почнувајќи од влезот те пречекуваат убавата атмосвера, насмеаната рецепционерка, и предобриот менаџер.
Потоа во ресторанот, ве дочекува другиот менаџер, кој е секогаш расположен, добрата шанкерката и секако услужните келнери кои ви стојат на располагање цело време од вашиот престој во ресторанот.
Потоа во собите во кои што сте сместени можете да забележите со свои очи дека секогаш е средено се, од едниот крај до другиот крај на собата.
Но да не пишувам многу за тоа, еве https://www.booking.com/hotel/mk/go...ac428054e67f010e;type=total;ucfs=1&#hotelTmpl можете да си погледнете.
Доколку сакате да направите резервација можете тоа да го сторите исто преку линков погоре, преку е-маил info@hotelgogov.mk или manager@hotelgogov.mk
или на телефонските броеви:
+ 389 (0) 78 441 437 - Душко
+ 389 (0) 78 416 950 - Aнтониo
Уште има и интересна адреналинска патека но сепак таа е препорачлива за во лето, а не за зима.. ]:)

:):kafe
 

Прикачувања

 • 48373731_2123341344399059_3068507790847770624_n.jpg
  48373731_2123341344399059_3068507790847770624_n.jpg
  122.3 KB · Прегледи: 5
 • maxresdefault.jpg
  maxresdefault.jpg
  192.4 KB · Прегледи: 5

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
Ти насмеаната рецепционерка или добрата шанкерка си :D :D :D
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,896
7,382
1,153
Big Sur
Оттука имам еднаш пројдено на патот кон и од Берово и така се уверив дека местово постои. :zelen
Симпатично изгледа, но ми беше многу смешно дека само што влеговме во градот, ја видов таблата дека сме на влез, за 100ина метри понатака, дури се свестам, веќе стоеше таблата дека излегуваме од општината.
Не знам дали е навистина толку мало место, можеби само таа уличка е така, но ете, тоа ми остана во сеќавање.
И секогаш ми се смешни шегите околу бројот на жители.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,303
5,809
1,683
Disco
Оттука имам еднаш пројдено на патот кон и од Берово и така се уверив дека местово постои. :zelen
Симпатично изгледа, но ми беше многу смешно дека само што влеговме во градот, ја видов таблата дека сме на влез, за 100ина метри понатака, дури се свестам, веќе стоеше таблата дека излегуваме од општината.
Не знам дали е навистина толку мало место, можеби само таа уличка е така, но ете, тоа ми остана во сеќавање.
И секогаш ми се смешни шегите околу бројот на жители.

Може биле само кулиси ставени на тоа место за да се создаде лажна слика дека уствари има град а тоа како во оние амерички сет-ап за вестерн што е, една улица, салун, бордел, штала и неколку куќи и тоа е тоа, све од картон и гипс.
Таков случај е пример Ресен.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr and Electra

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,896
7,382
1,153
Big Sur
Може биле само кулиси ставени на тоа место за да се создаде лажна слика дека уствари има град а тоа како во оние амерички сет-ап за вестерн што е, една улица, салун, бордел, штала и неколку куќи и тоа е тоа, све од картон и гипс.
Таков случај е пример Ресен.
И тоа е можно, и така немаше никој по улица. Не се потрудиле ни кукли да стават, ко што ставаат по натпревари за да изгледа пополнето.
Треба да се вратам таму и да истражам. :D
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,303
5,809
1,683
Disco
И тоа е можно, и така немаше никој по улица. Не се потрудиле ни кукли да стават, ко што ставаат по натпревари за да изгледа пополнето.
Треба да се вратам таму и да истражам. :D

Цела Финска и Австралија биле измислици, што остана за некако си Пехчево (членката која ја отворила темата е глумица) или Прилеп :frantic
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Electra