Патување со воз

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Дали патувате со воз?
Какви искуства имате со нашите и со странските возови? Што ви се допаѓа а што не?
Која ви била најдалечна дестинација?
Зошто мислите дека треба да патувате со воз?
Со какви возови се имате возено до сега?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Сум патувал на релација Скопје-Битола со МЖ и тоа беше жива катастрофа.. Смрдеше во вагодните дека стари, искинати, на непроветрено, од вецињата се ширеше уште пострашна миризба, луѓето небањати итн.. Ама не знам зошто после се ова пак ми се патува со воз, веројатно зошто уште од мал сакав возови, па затоа не се откажувам од нив и најефтини се.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: mAcIkA, Marick14 and boro

boro

Нов член
29 февруари 2012
4
4
3
Сум патувал на релација Скопје-Битола со МЖ и тоа беше жива катастрофа.. Смрдеше во вагодните дека стари, искинати, на неповетрено, од вецињата се ширеше уште пострашна миризба, луѓето небањати итн.. Ама не знам зошто после се ова пак ми се патува со воз, веројатно зошто уште од мал сакав возови, па затоа не се откажувам од нив.
Да не си патувал со товарен воз случајнo ...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
da ne si patuval vo tovaren voz slucajno ...
Пишувај со Кириличен фонт. :)

Иначе експресот беше што идеше Белград-Солун, имаше и жена од Белград се возеше вика јас повеќе во воз не стапнувам!
Тоа беше кога патував Скопје-Гевгелија.
 

boro

Нов член
29 февруари 2012
4
4
3
Пишувај со Кириличен фонт. :)

Иначе експресот беше што идеше Белград-Солун, имаше и жена од Белград се возеше вика јас повеќе во воз не стапнувам!
Тоа беше кога патував Скопје-Гевгелија.
има многу проблеми неразјаснети по тоа прашање , ако сериозно гледаме проблемот со нашата железница уште сто години нема да биде решен, почни само од фактот колку време нашите жележничари не се земале плати и се друго ке ти биде јасно ...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
има многу проблеми неразјаснети по тоа прашање , ако сериозно гледаме проблемот со нашата железница уште сто години нема да биде решен, почни само од фактот колку време нашите жележничари не се земале плати и се друго ке ти биде јасно ...
Железницата работи со загуба заради патничките возови целиот профит и е од товарните што се движат. Имаше најавено модернизација на вагоните, па ако треба и подобро поволни да купат од Јапонија нема да биде проблем..:)
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Колку прашина има во возовите толку нема ни кај мене во подрум. :eek Хигиената им е 0.
Остај завесите на прозорчињата кај и да е ќе почнат да им се распаѓаат. Патувајте со МЖ и почувствувајте ја Сомаилија дирекно во вашето купе.. :eek:eek:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TIGERWOMAN31SK and Marick14

boro

Нов член
29 февруари 2012
4
4
3
Остај завесите на прозорчињата кај и да е ќе почнат да им се распаѓаат. Патувајте со МЖ и почувствувајте ја Сомаилија дирекно во вашето купе.. :eek:eek:
ха,ха,ха............ браво мајсторе немам време инаку би подискутирале повеке........... чао
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
За ефтино нема збор. Ефтино е. Но условите во нив се катастрофа. Но народ кога нема пари ќе се вози со воз, па ако треба и ќе си го ризикуваат здравјето во возовите. :eek Ако се купат нови возови рачунајте дека ќе поскапат цените на билетите.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD