Патриотизам

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Може и не е за овде темава, слободно префрлете ја.

Насловот кажува се`. Кажете нешто за патриотизмот.. се` што сакате :)
 

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
паа патриотизмот е сакање на својата држава...тоа си е океј
јас мислам дека патриотизмот кај лугето е лоша ствар заради тоа што иде до поделување
на нациите....или расизам.А сите знаеме убаво што значи расизам
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: emzzy

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
ке го цитирам оскар вајлд мислам беше.. ( не м ие омилен ама ете сум запамтил нешто).... Јас премногу ја сакам татковината за ме наречете патриот ( вака мислам беше:) )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Anakin, emzzy and Aquarius

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,633
113
Македонија
Мислам дека е потребно да се има патриотизам..многу нормално кој и колку е патриот ке се види или се гледа коа ке дојдат тешки времиња..а иначе има многу фејсбук патриоти у моментов..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: emzzy

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Патриотизам е нешто кое јас го презирам. Нешто што според мене е за болни умови кои застапуваат туѓи идеали. Ја искрено никогаш не можам да се приврзам за нешто толку многу за да почнам да го сакам. Земјата ја гледам само како парче земја и најголем апсурд ми се границите кои постојат. Ги мразам сите поделби на луѓето, па така мразам што постојат народи (оттука следува дека го презирам патриотизмот).
 

kones

Истакнат Член
14 февруари 2012
122
119
343
Патриотизмот во суштина е еден од повеќето начини за манипулација и контрола на популацијата, а погледнато од економски аспект - добар извор на приходи, се разбира за поединци. ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cakar_ulav

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
Патриотизмот во суштина е еден од повеќето начини за манипулација и контрола на популацијата, а погледнато од економски аспект - добар извор на приходи, се разбира за поединци. ;)
таканаречено на наше по малце робовладетелство ;) се слагам со твоето мислење
доста добро напишано ;)