Патот до Кенгурите

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,541
2,555
1,133
Случајно налетав на трајлер од филмов додека прегледував други клипчиња на Јутуб.

Филмот е излезен Декември 2012, премиерата се чинам била во Битола, а исто така се емитувал и низ другите градови во Македонија

Го нема цел филм на јутуб, вака на прв поглед не знам што да очекувам, но ќе кажам Македонско си е наше си е...што и да е се потрудиле да направат нешто. Единствено за сега можам да ја пофалам музиката. Можеби некој од вас го гледал па нека изнесе импресии од филмот. Го бива или не го бива.
Тешко е да се сними еден филм во нашата ни мила Македонија, сепак бара доста пари за да биде доста квалитетен па да може да произлезе и од нашите граници, но останува да видиме...


 
  • Like
Реакции: Martin_MKD and goodgod

mountian

Полноправен Член
30 јануари 2013
57
30
18
Го имаше на Сител некаде на почетоков на годинава интересни беа но неможе да се каже дека е филм.
 

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,477
5,078
1,153
Wind Of Change
И во кино го имаше и на ТВ и пак не го гледав..заборавив на него но од видеава ме привлече и можда ќе одвојам време да го погледнам..
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,448
3,794
1,153
25
Битола
за аматерски филм е супер.Всушност ликовите шо глумат се многу познати во Битола и затоа филмот е доста добро прифатен барем од нас битолчаните. :D
 

S.B.

Активен Член
3 декември 2012
73
144
33
30
Прилеп
Го имам гледано филмот, малку подсетува на филмот шо е за Лепа Брена, барем мене ме асоцираше на него.
Со оглед на условиве шо се кај нас филмчево е супер, иако се сложувам дека баш "филм" e голем збор ама сепак интересно, смешно во стилот на "Солза и смеа" па ако го нема некој гледано нека го гледа ќе падни смеење :);)
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173
Мене лично филмов врска ми немаше, ако може да се нарече филм. Го гледав кога го даваа на тв, и дали два пати се насмеав. Може затоа што и не ги разбрав многу битолчаниве и нивното лигавешко зборување... (им се извинувам на сите од тој крај, ама така ми делуваа мене во "филмов"). :zelen
Ако сакаш да го погледнеш Trajche, прати ми порака и ќе ти дадам линк за симнување, па сам процени си каков е. :) Ако не се лажам и на Youtube го имаше некој прикачено, ама веројатно поради авторски права е тргнат.
 
  • Like
Реакции: Trajche

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,541
2,555
1,133
Пошто не е нешо да речеме Wow, ме мрзи да го симнувам, ако го има на Јутуб некогаш ќе го гледам :)
 

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
360
356
1,063
300.000.000 BC
Мене лично филмов врска ми немаше, ако може да се нарече филм. Го гледав кога го даваа на тв, и дали два пати се насмеав. Може затоа што и не ги разбрав многу битолчаниве и нивното лигавешко зборување... (им се извинувам на сите од тој крај, ама така ми делуваа мене во "филмов"). :zelen
Ако сакаш да го погледнеш Trajche, прати ми порака и ќе ти дадам линк за симнување, па сам процени си каков е. :) Ако не се лажам и на Youtube го имаше некој прикачено, ама веројатно поради авторски права е тргнат.
Пушти ми линк мене. Солзи и смеа се најтапа друштво што има камера, а истата ја силуваат снимајќи несмешни видео клипови (реклами) низ битола.
 
  • Like
Реакции: parvati

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
360
356
1,063
300.000.000 BC
Го изгледав филмот. Нешто по-некреативно по глупаво немам гледано.Стварно е базиран на филмо од лепа брена, па дури се препознаваат и идиотските ликови од тој лепо-брениниот филм.Само неа и е простено пошо беше почеток на кинематографијата, а на овие не, затоа што е има и квалитетна опрема и е многу понапред замината. Лошото е што немаат креативност.