Патики инспирирани од популарните веб сајтови

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,477
5,078
1,153
Wind Of Change
Венецуелскиот дизајнер Лумен Бигот ја создал оваа линија на патики инспирирани од дизајнот и боите на популарните Интернет страници: Фејсбук, Твитер, Википедија, Гугл и други. За жал тие се само концепти, а многумина од нас сигурно би посакале барем еден пар. Koј модел ви се допаѓа и би сакале да го носите?Мене ми се допаѓаат Flickr i Twitter моделите..
cooleria.jpg

socialpatika3.jpg

socialpatika4.jpg

socialpatika2.jpg

socialpatika1.jpg

socialpatika5.jpg

socialpatika7.jpg
 

Maks

Староседелец
Сакате ние со црно бело да измислиме некои патики? Здолжително сите членови да ги имаат :D
Готово измислени се ке бидат со црна и бела боја во 2 варијанти со врвки и со лепенки :D
 
  • Like
Реакции: Gemini, ZmajChe and JaMi