1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пастрмајлијада 2012

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Selma, 29 септември 2012.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  [​IMG]

  Штипската Патрамајлијада оваа година ќе се одржи од 28ми-30ти септември на реконструиран градски плоштад „Слобода“.Угостителите пастрамјлијата ја нудат по цена од 100ден., исто ќе учествуваат и 6 винарии.
  Љубан Стамениќ од Одделението за општестени дејности при општина Штип изјавил дека годинава на „Пастрамајлијада“ ќе гостува познатата балканска ѕвезда Бајага.


  Сте биле ли досега на некоја од пастрамјлијадите?
  Ќе одите ли годинава? Или веќе бевте?
   
  На Maks, WomanInRed и МериСелест им се допаѓа ова.
 2. МериСелест

  МериСелест Староседелец

  Зачленет на:
  24 април 2012
  Мислења:
  2,007
  Допаѓања:
  3,215
  Sarah зошто ме настрви?а? :D не сум во план да идам зошто имам обврски...ама се надевам дека ке најдам малку време...Како ми се јадеееееееееееееееееееееееееееееееее :confused:
   
 3. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  Од Штип сум и сакам да кажам дека оваа година Пастрмајлијадата е СРАЊЕ
   
  На Maks му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Зошто? :confused: Јас па сакав да дојдам.
   
 5. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  Не ми се свиѓа.. Пастрмајлиите по 100 ден. Пред 3 год. беа 60 ден. Сега и пејачи нема убави.. Освен Бајага денес..
   
 6. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Јас само што си дојдов немав можност да останам повеќе, не е лошо прв пат одам годинава. Цените мене ми се нормални, пастрмајлиите беа вкусни.:gladen
  Колку само ми се остануваше на Бајага :(
   
 7. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  не е битно дали е 60 или 100 денара
  и дали пое Бајага или не
  битно да има добра атмосфера и пастрмајлија да е ммммммм делишсс...
  и по некое пиперче љуто, пифце западњачко мхммхммхмхмхм : )
   
  На Maks, i_wanna_fly и Nighty им се допаѓа ова.
 8. Nighty

  Nighty Староседелец

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  727
  Допаѓања:
  1,181
  За жал годинава не отидов, а баш сакав, и заради настанот, како што кажа parvati, и заради градот, го сакам Штипот. :biggrin
  Но и за лани можам да ти гарантирам дека имаше пастрмајлии и по 60-70 денари на некои места, не беа секаде фиксни цените, сепак нели зависи и од големината на пастрмајлијата, или грешам? :)
   
  На i_wanna_fly му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  Вчера ја правевме шемата.. :p Со ласери(100mw/4km)светевме по дрвата и птиците излетуваа и ги сереа луѓето :rofl Иначе не ми е гајле за цената на пастрамајлиите и да се 400 ден. јас пак без пари ќе си ја јадам :igra
   
  На littleblackdress му/ѝ се допаѓа ова.
 10. georgi

  georgi Нов член

  Зачленет на:
  30 септември 2012
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  3
  Јас не бев но вие што бевте како си поминавте :zelen?
   

Сподели: