Партнер од друга вера?

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
Што мислите за ваквите врски, кои не се подржани од опшеството? Дали би се вупиштиле во таква врска без разлика на туѓото мислење?
 

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,090
1,093
Скопје
Во никој случај!:nah
Имам една другарка што пред неколку месеци искочи од ваква врска,ако може да се нарече врска
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The_Mayor

mAcIkA

Истакнат Член
14 февруари 2012
382
516
393
Јас немам ништо против ,само никогаш не ми било јасно како некој може да си дозволи да биде во врска со некој што не е од неговата вера,да ужива во таа да ја наречам забранета љубов и постојано да биде трн во очите на другите .Таквите личности или воопшто не се замараат со тоа како другите ке ги гледаат или пак нешто друго е во прашање.Познавам и јас такви кои имаат партнери од друга вера,женската никој не ја знае дека излегува со него,ниту другарките а камоли некој од фамилијата,а него пак од дома не му дозволуваат да биде со некоја од друга вера во никој случај...:nah
 

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
Јас немам ништо против ,само никогаш не ми било јасно како некој може да си дозволи да биде во врска со некој што не е од неговата вера,да ужива во таа да ја наречам забранета љубов и постојано да биде трн во очите на другите .Таквите личности или воопшто не се замараат со тоа како другите ке ги гледаат или пак нешто друго е во прашање.Познавам и јас такви кои имаат партнери од друга вера,женската никој не ја знае дека излегува со него,ниту другарките а камоли некој од фамилијата,а него пак од дома не му дозволуваат да биде со некоја од друга вера во никој случај...:nah
девојката се крие дека и забрануваат и ја покажуваат со прст... машкото не се крие во никој случај.. тој дури е спремен и на брак доколку стварно се сакаат... јас сум знаела случаеви каде девојката воопшто не се срамеше од тоа и мислам дека одеа година дена ако не и повеќе...
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
Не би се впуштила во таква врска... но, немам ништо против таквите врски, ако си се сакат, тоа е нивно, нека се борат за на крајот да успеат да си останат заедно... ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marrie and Baronessa

Elizabeth Bathory

Истакнат Член
13 февруари 2012
353
406
363
Skopje
Не доаѓа во предвид да се впуштам во такво нешто. Едноставно несакам колку сака нека биде убав и добар, ете неможам такво нешто да направам. :skip
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aaliyah, Mia and Marrie

Minella

Активен Член
15 февруари 2012
171
171
43
Pust ostrov
Да ако вреди навистина , да биде нешто посебен од другите ,љубовта нема граници ,а имам и доста примери кој сосема нормално си функционираат ,таа ги поштува неговите празници , тој нејзините , на децата им дадоа имиња кои и припаѓаат и на двете вери , нема никаква разлика и многу имаат убав живот и една стабилна врска , мада на почетокот сите беа против нив , ал кога им се родија децата се си дојде на свое место победи љубовта . Искрено само кај нас многу луѓето ги гледаат тие работи ,а надвор ич не им е гајле што мислат или што ќе кажат другите (hug)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Baronessa

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,633
113
Македонија
Не би се впуштил у таква врска од проста причина што неверувам у тезата љубовта се победува, ипак тука имаш фамилија, другари.. ја би немал сила да се борам против цело општество