Партиска определба

snowbela

Нов член
30 јануари 2013
29
12
3
34
Бидејќи на форумов има повозрасни и поискусни одлучив овде да ве прашам. Јас имам 21 год уште година дена завршувам и ке барам работа. Но, денес ако не си откај власта нема вработување. Па сакам да ве прашам вечер има митинг во мојот град и ме поканија да одам. Но мене ме е срам да не речат еве ја уште цица млеко а на митинг оде. Знаете каков ни е менталитетот. Јас сум таква многу ме засега туѓото мислење. Вие што велите да одам на митинг и да се зачленам во партија?
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Забранета е политика на форумов.
Но ако и за ова бараме мислање од другите на свои 21 година,каде ке го израземе своето јас?
 

snowbela

Нов член
30 јануари 2013
29
12
3
34
Упс незнаев дека е забрането. Да го избришам постот?
 

Believe

Активен Член
30 јануари 2013
108
141
43
Бидејќи на форумов има повозрасни и поискусни одлучив овде да ве прашам. Јас имам 21 год уште година дена завршувам и ке барам работа. Но, денес ако не си откај власта нема вработување. Па сакам да ве прашам вечер има митинг во мојот град и ме поканија да одам. Но мене ме е срам да не речат еве ја уште цица млеко а на митинг оде. Знаете каков ни е менталитетот. Јас сум таква многу ме засега туѓото мислење. Вие што велите да одам на митинг и да се зачленам во партија?
Не е срам без разлика на годините можеш да одиш ако сакаш но мое мислење е поубаво да не си во партија бидејќи секако и сега да се зачлениш во наредните 4 год. нема да добиеш работа :)