Парвати - Охридски дијалект

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Епа кога јас и Гонзо заслужуваме тема во хумор, да не го заборавиме и третиот мускетар.
Не очекувам дискусија на темава, освен ако некој сака да се потруди да ги протолкува речениците на дечково.

не умим да зборует ја оридски бе брат, шо да праам, сакум да научит хххх


че доиме че доиме и со и без оват : ) hhT брат бе цел ден море ми носиш моит муабет у тфоит лоилТ братчееееееееее ама заебано


можит че наујчам некојт ден, ча си биднам оридски домазет, че се капам во кајчето таму хахахах
таму ојдиме секој лето, таму имајт ориџани, французи,немачки

потешко е да научиш оридски него да га испливаш : )

ој мор, куј ги бранит бе ориќаните бе абдал еден, ниф гулманот не ги бранит на фк орид, седумки примит секујт утакмица бе, алу за хукеј у зиматат таатаа глајвни билит ориџаните слушват јас ahhaha забега ја брат , башка гол пишују хгахаха

о морееееее, нејчум да бранат никујт јас, али у лето појќе скопјанцки регистрации имат у орид него оридски бе абдал : ) пеер : P


струшко лабунишки сo оридски визит карта за издајвање собит : )


oј мор абдал, што се смејит бе на друа судбина, госпот тајкоф ме стфорит, да незнат што устфари сајкат јас да кажит : )


здрау ја сум си даре парвати, го реметам мајор на рати : P

Овој последен цитат ми даде инспирација да ја отворам темата за реметење.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
јас би ти предложила и нешто од темата римување да префрлиш,само без тие за гзоите,барем не сите:D
а и би го сменила и насловот,за да не биде охридски дијалект туку општо за парватито ни,а како воведен дел од образложение за темава да се наведе охридскиот МУ,римувањето,латиницата,добредојдето што го прави најсрдечно на секој член и ред други работи што тој задолжително ги прави на свој оригинален начин:D(inlove) и лове парвати
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
parvati The King
The-Lion-King-the-lion-king-13191392-800-600.jpg
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
јас би ти предложила и нешто од темата римување да префрлиш,само без тие за гзоите,барем не сите:D
а и би го сменила и насловот,за да не биде охридски дијалект туку општо за парватито ни,а како воведен дел од образложение за темава да се наведе охридскиот МУ,римувањето,латиницата,добредојдето што го прави најсрдечно на секој член и ред други работи што тој задолжително ги прави на свој оригинален начин:D(inlove) и лове парвати
Не можам римувањето зошто мене ме римува , тоа ти е како сам да се убијам.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Не можам римувањето зошто мене ме римува , тоа ти е како сам да се убијам.
има и други мајоре,затоа нагласив дека без тие,а и што има врска ако удриш едно харикири:Dно ова е само мој предлог околу темата за него за да биде поактивна за да не ја избришат,но како си сакаш ти така,идеата си е твоја
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: - Dee Dee - and parvati

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
има и други мајоре,затоа нагласив дека без тие,а и што има врска ако удриш едно харикири:Dно ова е само мој предлог околу темата за него за да биде поактивна за да не ја избришат,но како си сакаш ти така,идеата си е твоја
Повели цитирај сеедно мене не ми смета.;)
Ми се допаѓа предлогот, но цитатите да не бидат наменети за моите да не ги префлам и јас тука.:zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: - Dee Dee -

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
не не јас не префрлувам ништо оти ке сум офф топик,темата си е за неговите охридски дијалекти а јас не сум по офф топикот:giggle;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: - Dee Dee -