Парализа и паѓање во сон

srcu6ka

Нов член
22 март 2013
11
3
3
Дали ви се има случено додека спиете и одеднаш како да паѓате, значи не да паднете на подот туку како да тонете? Мене лично многу пати ми се има случено па очекувам да споделите и ваши искуства :)
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Хах ми се има случено да сонувам дека паѓам од некоја висина и од страв (бидејќи имам фобија од висина) мрдам рефлексивно со нозете :zelen и се разбудувам.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
:rolleyes: Пишуј сс тастатуру а не сс плаф маркер : )))

И мене миљон пут ми се десило тој, тмн ке ми падне нога у дупку, разбуду се : ) Штрекне ме мноо јако
А и од високо сам падаја, али тмн да га цуну дно разбуду се, иам среќу што сам брз на будење иначе ке ме цуне мама ладнога ранонасабајле сс смачкану фацу : )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy and Hkakashi

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Јас како наеднаш да пропаѓам. Најчесто при одење. Т.е. сонувам дека одам и наеднаш ногата ми пропаѓа. И се будам.
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
27
Битола
ми се има а не познавам човек на кој му се нема случено и е најгадното чуство шо можи да се случи ! -.-
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,334
1,964
1,133
Ехее колку пати сум паѓала и таман да треснам, цела се штрекам и се разбудувам и тогаш имам невидена тахикардија па ми треба време да се смирам за да можам да продолжам да спијам...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Ехее колку пати сум паѓала и таман да треснам, цела се штрекам и се разбудувам и тогаш имам невидена тахикардија па ми треба време да се смирам за да можам да продолжам да спијам...

баш истото се случува и кај мене,и секогаш имам тахикардија кога ќе се разбудам.:)
само не знам зошто сите таман да паднеме се будиме.
има ли некој што баш паднал?:giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Да секогаш , само кај мене паѓањето е во длабока вода , мислам дека ,(ако не се лажам )поради тоа се сепнуваме или подрупнуваме , бидејќи влегуваме во РЕМ фазата