1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Парализа и паѓање во сон

Дискусија во форумот 'Спиење и сонови' започната од srcu6ka, 2 април 2013.

 1. srcu6ka

  srcu6ka Нов член

  Зачленет на:
  22 март 2013
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  3
  Дали ви се има случено додека спиете и одеднаш како да паѓате, значи не да паднете на подот туку како да тонете? Мене лично многу пати ми се има случено па очекувам да споделите и ваши искуства :)
   
 2. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Хах ми се има случено да сонувам дека паѓам од некоја висина и од страв (бидејќи имам фобија од висина) мрдам рефлексивно со нозете :zelen и се разбудувам.
   
  На Едно Чудно Дете му/ѝ се допаѓа ова.
 3. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  :rolleyes: Пишуј сс тастатуру а не сс плаф маркер : )))

  И мене миљон пут ми се десило тој, тмн ке ми падне нога у дупку, разбуду се : ) Штрекне ме мноо јако
  А и од високо сам падаја, али тмн да га цуну дно разбуду се, иам среќу што сам брз на будење иначе ке ме цуне мама ладнога ранонасабајле сс смачкану фацу : )
   
  На MoonFairy и Hkakashi им се допаѓа ова.
 4. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Јас како наеднаш да пропаѓам. Најчесто при одење. Т.е. сонувам дека одам и наеднаш ногата ми пропаѓа. И се будам.
   
 5. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  ми се има а не познавам човек на кој му се нема случено и е најгадното чуство шо можи да се случи ! -.-
   
 6. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,275
  Допаѓања:
  1,896
  Ехее колку пати сум паѓала и таман да треснам, цела се штрекам и се разбудувам и тогаш имам невидена тахикардија па ми треба време да се смирам за да можам да продолжам да спијам...
   
  На violetmoon му/ѝ се допаѓа ова.
 7. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Најактивен член

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,620
  Допаѓања:
  5,694
  баш истото се случува и кај мене,и секогаш имам тахикардија кога ќе се разбудам.:)
  само не знам зошто сите таман да паднеме се будиме.
  има ли некој што баш паднал?:giggle
   
  На MoonFairy му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ~ Скарлетка ~

  ~ Скарлетка ~ Активен Член

  Зачленет на:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  204
  за паѓање во сон има тема... извинете на оф топик.(think)
   
 9. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
  Да секогаш , само кај мене паѓањето е во длабока вода , мислам дека ,(ако не се лажам )поради тоа се сепнуваме или подрупнуваме , бидејќи влегуваме во РЕМ фазата
   
 10. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  ми се свиѓа темата, ептен те тера на размислување и јака дискусија (facepalm)
   

Сподели: