Парада за Џастин Бибер во Скопје | Црнобело Форум

Парада за Џастин Бибер во Скопје

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,758
2,403
1,133
www.crnobelo.com
Само што ни пристигна ова на мејл:

--
Група млади луѓе организираат парада со којашто се надеваат дека ќе го убедат Џастин Бибер да дојде во Скопје и да одржи концерт.
Во сабота, на 31 март, на плоштадот Македонија сите фанови на тинејџ сензацијата се повикуваат да дојдат на плоштадот и да дадат поддршка со која Џастин ќе биде убеден да дојде во Македонија и неговите фанови да имаат можност да го видат во живо. Настанот е закажан во 13 часот.

Белиберите, како што фановите на Џастин Бибер се нарекуваат себе си, бараат поддршка од сите, па дури и од оние коишто не се толку големи фанови на Канаѓанецот.
--

Еве како изгледала оваа „парада“ за Џастин Бибер во Хрватска:
http://www.crnobelo.com/zabava/interesno/11478-vaka-se-secat-veni-po-justin-bieber
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee and Hexasto

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
:frantic:frantic:frantic
Seriosly?

Да сигурно ќе дојде Џастина овде добро и кој ќе оде на концерт? Сите оние до 12 години? Можам да се кладам дека нема да дојде или ако дојде никој нема да отиде, бидејќи ќе биде скапа картата.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
456
650
1,093
Unknown
Кога го прочитав насловот мислев очиве ме лажат, ама за жал не било така. Ја би ги избркал со чадна бомба, ама за моја жал и нивна среќа не живеам во Скопјето. Кој е во можност, ич нека не мисли. Само тоа е спасот.