1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Панорама

Дискусија во форумот 'Дводимензионална уметност' започната од MissChievous, 9 јануари 2016.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Како што веќе напишав за време на натпреварот "Фотографираме на тема: Панорама", панормската фотографија е онаа каде што полето на видик е издолжено. Тука постирајте разни панорама фотографии со секакви теми, споделувајте мислења, совети, приказни,...

  Оваа панорама ја направив од Современиот музеј на Македонија, си ја сакам бидејќи опфатен е поголемиот дел од центарот на Скопје и неговата непосредна околина.

  Skopje, TMCA 3.jpg

  Секако дека имам направено барем една во парк. Малце ја зезнав горе, али нема везе.


  Panorama park 4.jpg

  Оваа ја направив пред АРМ, не знам дали натписов стои уште.

  АРМ панорама 2.jpg

  Најтазе направив неколку во Маврово пред 10-ина дена, еве 2, една сончева, една зимска.

  4.jpg
  130.jpg
   
  #1 MissChievous, 9 јануари 2016
  Последна промена: 3 март 2016
  На antonio, Tantara, Electra и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Јас имам по некоја направено од тераса и по нешто од подножјата на Кожуф. Сите се сликани со телефон и малку е тапа квалитетот.

  IMG_20140324_170852.jpg IMG_20150502_060152.jpg IMG_20151110_054054.jpg


  Имам уште по некоја сликнато ама ете слабо англискиот со телефонот :)
   
  #2 existence, 9 јануари 2016
  Последна промена: 9 јануари 2016
  На Electra, Lady* и Altaïr им се допаѓа ова.
 3. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  БИТОЛА
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] Ж
  Скопје
  [​IMG]
   
  На Tantara и diva orhideja им се допаѓа ова.
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  ^ Овие фотографии не се панорама, туку се пејсаж, landscape.
   
  На Electra и existence им се допаѓа ова.
 5. Miguel

  Miguel Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 декември 2015
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  20
  Охрид
  [​IMG]
  Трогир - Хрватска
  [​IMG]
  Кампо де Криптана - Шпанија
  [​IMG]
   

  Прикачени податотеки:

  • IMG_7043а.jpg
   IMG_7043а.jpg
   Големина на датотека:
   276.5 KB
   Прегледи:
   50
  • IMG_7389а.jpg
   IMG_7389а.jpg
   Големина на датотека:
   157.2 KB
   Прегледи:
   50
  • IMG_7452.jpg
   IMG_7452.jpg
   Големина на датотека:
   147.1 KB
   Прегледи:
   50
  На Solange, Од друга перспектива, Prashina и уште 4 други им се допаѓа ова.
 6. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  4.jpg
   
  На Tantara и Saladin им се допаѓа ова.
 7. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Сакати ми се и мобилниот и апаратот за панорами, but I try my best.

  1.jpg
  2.jpg

  3.jpg 4.jpg
   
  На Tantara, Saladin и Ditto+Maker им се допаѓа ова.
 8. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Денес парков беше посебен. (inlove)

  Парк 2.jpg
   
  На Saladin и Solange им се допаѓа ова.
 9. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Паркче деновиве.

  27.08.16
  парк 5.jpg парк 6.jpg

  03.09.16 парк 7.jpg

  08.09.16 парк 8.jpg парк 9.jpg
   
  На Kisserboy и Tantara им се допаѓа ова.

Сподели: