Очила за сонце

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,492
14,405
1,683
во светот на бајките
Жешките и сончеви денови од летото не можат да се замислат без носењето на наочарите за сонце како заштита од штетните UV зраци, но истовремено преставуваат и одличен моден додаток доколку правилно ги искомбинирате според вашиот стил и облик на ликот.
Какви наочари највеќе ви се допаѓаат? ретро стил,наочарите во шарени бои,класичните ленонки,мачастите или оние со необични и специфични рамки?
Според кој принцип ги одбирате наочарите,само заради убавиот изглед,заради заштитата на очите или заради двете наведени работи?
Од каде најчесто купувате наочари и доколку можете ставете слика од вашите или од наочарите кои ви се допаѓаат.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
...Дедо мраз од Коњари
Носи RayBan цвикери...

Не носам очила за сонце воопшто. Не ми се убави, а и не можам да се замислам себе со такво нешто на мене.
 
  • Like
Реакции: Bum-Bum, Dee Dee and JaMi

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,374
1,871
1,123
Татко ми уште пред неколку години ми имаше купено RayBan и онака седеа, сега почнав да ги носам у убави ми се :)
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Јас не можам без наочари за сонце.
Овие ми се омилени и најмногу си ги носам:На потемни комбинации овие:Минатите 2 лета овие ги носев и ги обожавав премногу:

 
Последна промена:

4FUN

Староседелец
3 март 2012
894
1,988
1,093
секој понеделник кога идам на работа си купувам оргинал наочари за сонце од бензиските на макпетрол - само за 350 ден :cool: :D
обично ги губам или кршам (ненамерно)

а ова се мојте наочари кој не ги губам и не ги кршам :cool: - класика :)

 
  • Like
Реакции: Bum-Bum, Dee Dee and JaMi

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Јас пред 3-4 дена се подновив со нови очила за сонце. Моделот не го знам на памет, ги земав оригинал од магацин. :D Иначе се како на првата слика, таква форма.
 
  • Like
Реакции: Dee Dee and JaMi

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,192
3,931
743
Никогаш не сум носел, а и не ни планирам. Едноставно глупо ми изгледаат. :confused:
 
  • Like
Реакции: Dee Dee and Ludaca