Охрид | Црнобело Форум

Охрид

Lovely*-*

Староседелец
27 мај 2012
230
164
1,043
30
Ohrid
kimmyqueen98.tumblr.com
Дали идете често Охрид ?
Дали само на лето идате?
Дали се воодушевувате од Охрид и од езерото (како туристите од странство) ?
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
Кога имам слободно време идам,преку цела година... имам интересна викендичка на прекрасно место со поглед на целиот Охрид и езерото, па не можам да одолеам.
Последен пат со JaMi бевме, 5-6 дена, едноставно уживаме во природата и убавините. Денеска пак ке идам, убаво ке се одморам, ке наполнам батерии па ке идам да ги трошам на Роџер Санчез... (без Јами :( )
Охрид ни е најбавиот град без сомневање, за цените никогаш не сум коментирал, нема ни сега... тоа што ми пречи е угостителството, ама не секаде е исто, има и прекрасни места со услуга на ниво, па секогаш идам само на тие исти места.
 

Lovely*-*

Староседелец
27 мај 2012
230
164
1,043
30
Ohrid
kimmyqueen98.tumblr.com
Кога имам слободно време идам,преку цела година... имам интересна викендичка на прекрасно место со поглед на целиот Охрид и езерото, па не можам да одолеам.
Последен пат со JaMi бевме, 5-6 дена, едноставно уживаме во природата и убавините. Денеска пак ке идам, убаво ке се одморам, ке наполнам батерии па ке идам да ги трошам на Роџер Санчез... (без Јами :( )
Охрид ни е најбавиот град без сомневање, за цените никогаш не сум коментирал, нема ни сега... тоа што ми пречи е угостителството, ама не секаде е исто, има и прекрасни места со услуга на ниво, па секогаш идам само на тие исти места.

На ЈаМи и се свиѓа Охрид ?? :)
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
На ЈаМи и се свиѓа Охрид ?? :)


Не би можел да одговорам во нејзино име, кога ке има време, ке се уклучи и нека ни каже :sreken
Само знам дека не ни се враќаше дома, ама обврските си го прават своето.
Моментално Јами е во Сардинија, на прекрасен остров, па нека ни направи споредба :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Lovely*-*

Староседелец
27 мај 2012
230
164
1,043
30
Ohrid
kimmyqueen98.tumblr.com
Не би можел да одговорам во нејзино име, кога ке има време, ке се уклучи и нека ни каже :sreken
Само знам дека не ни се враќаше дома, ама обврските си го прават своето.
Моментално Јами е во Сардинија, на прекрасен остров, па нека ни направи споредба :D

Лелееллел ама споредбавааа ме убива хахах :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi and 4FUN

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,520
14,428
1,683
Таму каде што треба
Кога имам слободно време идам,преку цела година... имам интересна викендичка на прекрасно место со поглед на целиот Охрид и езерото, па не можам да одолеам.
Последен пат со JaMi бевме, 5-6 дена, едноставно уживаме во природата и убавините. Денеска пак ке идам, убаво ке се одморам, ке наполнам батерии па ке идам да ги трошам на Роџер Санчез... (без Јами :( )
Охрид ни е најбавиот град без сомневање, за цените никогаш не сум коментирал, нема ни сега... тоа што ми пречи е угостителството, ама не секаде е исто, има и прекрасни места со услуга на ниво, па секогаш идам само на тие исти места.
Кога ќе се вратам обавезно идеме заедно,па макар и на еден ручек кај Тино :p
Инаку убав провод :wavespin Изнажуркај се и за мене :ninja(hug)

На ЈаМи и се свиѓа Охрид ?? :)
Секако дека да! :)

Не би можел да одговорам во нејзино име, кога ке има време, ке се уклучи и нека ни каже :sreken
Само знам дека не ни се враќаше дома, ама обврските си го прават своето.
Моментално Јами е во Сардинија, на прекрасен остров, па нека ни направи споредба :D

Лелееллел ама споредбавааа ме убива хахах :rofl
Споредба не би можела да направам, Сардинија е прекрасна,по вторпат ја посетувам.Немам коментар!Совршенство...
А Охрид?!Исто така совршенство од природа!
Охрид е парче земја кое припаѓа на мојата земја Македонија..Најчесто поради овој град имаме зголеменост на туризмот.Прекрасните манастири и цркви,споменици и туристички атракции се предизвик за секој да појде да го посети овој град на светлината Лихнидос,поткрепен со историска вредност.
 

bojan

Староседелец
7 март 2012
44
71
1,018
27
Bitola
Баш вчера бев ..Охрид на славија катастрофа е водата..аа и за местото поарно да одев парк отколку славија :(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lovely*-*

crvenkapa

Староседелец
15 јануари 2013
235
593
1,093
Денес бев Љубаништа, супер место..треба уште да се средува..ама воглавно убаво и чиста вода..имаме многу убави плажи во Охрид,
штета што не ги негуваме.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lovely*-* and bojan