1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Охрид

Дискусија во форумот 'Градови' започната од Lovely*-*, 1 август 2013.

 1. Lovely*-*

  Lovely*-* Староседелец

  Зачленет на:
  27 мај 2012
  Мислења:
  230
  Допаѓања:
  164
  Дали идете често Охрид ?
  Дали само на лето идате?
  Дали се воодушевувате од Охрид и од езерото (како туристите од странство) ?
   
 2. 4FUN

  4FUN Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  894
  Допаѓања:
  1,987
  Кога имам слободно време идам,преку цела година... имам интересна викендичка на прекрасно место со поглед на целиот Охрид и езерото, па не можам да одолеам.
  Последен пат со JaMi бевме, 5-6 дена, едноставно уживаме во природата и убавините. Денеска пак ке идам, убаво ке се одморам, ке наполнам батерии па ке идам да ги трошам на Роџер Санчез... (без Јами :( )
  Охрид ни е најбавиот град без сомневање, за цените никогаш не сум коментирал, нема ни сега... тоа што ми пречи е угостителството, ама не секаде е исто, има и прекрасни места со услуга на ниво, па секогаш идам само на тие исти места.
   
  На Bibi@, JaMi, Mameha и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. Lovely*-*

  Lovely*-* Староседелец

  Зачленет на:
  27 мај 2012
  Мислења:
  230
  Допаѓања:
  164
  На ЈаМи и се свиѓа Охрид ?? :)
   
 4. 4FUN

  4FUN Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  894
  Допаѓања:
  1,987

  Не би можел да одговорам во нејзино име, кога ке има време, ке се уклучи и нека ни каже :sreken
  Само знам дека не ни се враќаше дома, ама обврските си го прават своето.
  Моментално Јами е во Сардинија, на прекрасен остров, па нека ни направи споредба :D
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Lovely*-*

  Lovely*-* Староседелец

  Зачленет на:
  27 мај 2012
  Мислења:
  230
  Допаѓања:
  164
  Лелееллел ама споредбавааа ме убива хахах :rofl
   
  На JaMi и 4FUN им се допаѓа ова.
 6. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Еваааа ...Ох риде,риде.Толку си прекрасен а толку малку вовед за тебе.
  Само неколку прашања.
   
  На Bibi@, Хоуп*, JaMi и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. toby2

  toby2 Полноправен Член

  Зачленет на:
  16 мај 2013
  Мислења:
  59
  Допаѓања:
  21
  Супер си е ОХРИДА :)
   
  На Lovely*-* му/ѝ се допаѓа ова.
 8. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  Кога ќе се вратам обавезно идеме заедно,па макар и на еден ручек кај Тино :p
  Инаку убав провод :wavespin Изнажуркај се и за мене :ninja:gus

  Секако дека да! :)

  Споредба не би можела да направам, Сардинија е прекрасна,по вторпат ја посетувам.Немам коментар!Совршенство...
  А Охрид?!Исто така совршенство од природа!
  Охрид е парче земја кое припаѓа на мојата земја Македонија..Најчесто поради овој град имаме зголеменост на туризмот.Прекрасните манастири и цркви,споменици и туристички атракции се предизвик за секој да појде да го посети овој град на светлината Лихнидос,поткрепен со историска вредност.
   
  На altruist, 4FUN и Lovely*-* им се допаѓа ова.
 9. bojan

  bojan Староседелец

  Зачленет на:
  7 март 2012
  Мислења:
  44
  Допаѓања:
  71
  Баш вчера бев ..Охрид на славија катастрофа е водата..аа и за местото поарно да одев парк отколку славија :(
   
  На Lovely*-* му/ѝ се допаѓа ова.
 10. crvenkapa

  crvenkapa Староседелец

  Зачленет на:
  15 јануари 2013
  Мислења:
  235
  Допаѓања:
  593
  Денес бев Љубаништа, супер место..треба уште да се средува..ама воглавно убаво и чиста вода..имаме многу убави плажи во Охрид,
  штета што не ги негуваме.
   
  На Lovely*-* и bojan им се допаѓа ова.

Сподели: