Охрид воведува зонско капење за Скопјани

Баше мислење

  • Добра идеја

    Гласови: 1 5.9%
  • Лоша идеја

    Гласови: 16 94.1%

  • Вкупно гласале
    17
Статус
Затворена за нови мислења.

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Од оваа година на Охридското езеро ќе постојат зони за капење каде што ќе има соодветни тарифи за користење и капење во Охридското езеро. "Ова е мерка со која конечно ќе ги натераме да плаќаат за езерото сите оние кои доаѓаат на летување во Охрид и уживаат во неговата природна убавина без да потрошат доволно пари од кои Охриѓани би оствариле пристојна заработувачка. Сакаме да ставиме крај на безобразието на сите оние сопственици на станови и викенд куќи кои одат до таму што и храната си ја носат од градовите каде што живеат", вели градоначалникот на Охрид.

Што мислите за овие зони за капење? Ви се допаѓа оваа идеја или не?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hexasto

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
За сите други рампарина по 1 евро, а за скопјаништава скопјарина по 5 евра :D А тие со авион кои доаѓаат торбарина од торба 1 евро :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 990Freak

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Кој сака нека се навреди, кој сака не, ама ОХРИД е ГРАД ШТО ГО МРЗАМ НАЈВЕЌЕ еднаш сум бил на поминување и луѓето се тотални идиоти. Цените да не правиме муабет...:nah
 

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Глупости тотална дискриминација. Јас сеа ако сум во Охрид или Пештани треба да идам до мојата зона да се капам жими мајка.
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Кој сака нека се навреди, кој сака не, ама ОХРИД е ГРАД ШТО ГО МРЗАМ НАЈВЕЌЕ еднаш сум бил на поминување и луѓето се тотални идиоти. Цените да не правиме муабет...:nah
Цените сее ужасни...Поготово за нас Скопјаните...Кај и правиме најголем промет и пак се против нас...Ако размислиш повеќе ти се исплати да отидеш во Бугарија на море отколку во нашиот Охрид кај што ке ти наплатат 20 денари за WC -.-
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Чекајте малку ова вистина е или 1-во Априллска шега? пред да се продолжи со дискусија... :eek
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Шега.. :D Ама во секоја лага има и нешто вистина така да..:eek
Шега, засега ама кој знае можеби во иднина ќе им текне да го реализираат :rofl

А кога веќе темата е во туризам, да спомнам за тоа... Бугарите ги удавиа, србин го прободеа со нож или што беше, па кој сакате да ви оди ? :eek
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aaliyah and Hip.Hop_MKD
Статус
Затворена за нови мислења.