Оскари - модата на црвениот тепих

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
Заврши 84тото доделување на најпрестижната награда-Оскар. Како што многумина ја нарекуваат, оваа манифестација е и најголемо модно шоу.
Што мислите за стајлингот на ѕвездите?
Чиј фустан најмногу ви се допадна?
http://www.crnobelo.com/zivot/moda-i-ubavina/11246-najubavi-fustani-na-oskarite-2012
 
  • Like
Реакции: ipopovski

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Мила Јовович!! Мила (и Лив Тајлер) ми е меѓу најубавите жени на светот и прекрасен и е фустанот што го носеше. А не ми се допаѓа изгледот на Анџелина Џоли, фустанот ми личи на завеса, а и смешно изгледа кога се труди шлицот да го искаже со испружената нога, таква здрвена целата. :giggle Брет изгледаше добро, интересно му стои косата. :)
 
  • Like
Реакции: Sugar and marjan

efederer

Админ
Член на администрација
2 октомври 2011
155
256
1,063
Џенифер Лопез дефинитивно. Ептен е секси!
 

Sugar

Истакнат Член
19 февруари 2012
501
1,110
393
Појше ми се свиѓа модата на постоскaровските забави отколку на самата манифестација..
Иначе Џенифер и Гвинет :)
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,031
2,642
1,143
26
Битола
остајте ги другите шо ке кажите за Анѓа? видов слика некако интересно ми изгледаше..
 

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Mене најубави ми беа :

Камерон Дијаз
05.jpg

Мила Јовович
09.jpg

Џулијана Рансик
18.jpg

Мишел Вилјамс
11.jpg
 

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
остајте ги другите шо ке кажите за Анѓа? видов слика некако интересно ми изгледаше..
Мене Анџелина џоли ми беше очајна, многу секојдневно ми беше облечена, отсекогаш ми била антипатична.

01.jpg

Позава и е многу језива, посебно делот кај ногата. :confused: