Опишете ја вашата сакана личност

freak

Староседелец
18 јуни 2012
190
120
1,043
27
Битола
Дајте опис на вашата сакана личност (внатрешна и надворешна) заедно со сите маани и доблести. :)

Висок, кафени очи, смеѓ со многу убава насмевка, малце чудно оди односно чекори. :giggle
Најчесто е насмеан и расположен, ама ако не е подобро е да не му сте во близина. Знае да ме расположи и да ме направи среќна и задоволна. Ме нервира што понекогаш намерно се труди да ме направи љубоморна.

Инаку не ми е дечко, се гледаме одвреме-навреме...(think)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Martin_MKD

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
29
Битола
Просечна висина, црна коса црни очи темен тен..:) ретко кога се смее ама кога ќе се насмеј е како Најубавото Чупе не светот..секогаш замислена и горда..исто се труди да ме направи љубоморен. Секогаш се облеква убо
Камо да е моја..(inlove) ............:|
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Висок (1,98 точно ахаха), зелени очи, кафеава коса, сексич.. (inlove)
Многу тврдоглав, флегма, арогантен, самоуверен, нарцис, горделив, штедлив, љубоморен.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno and WomanInRed

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Прекрасно се смее, и стално е насмеан кога е со мене (можам цела приказна да напишам за најубавата насмевка на светов) :) Не е премногу висок, но задоволително повисок од мене, темна коса, убави кафени очи, нема ептен мускули како што сакам кај машко но не можам да се откажам од него кога карактерот му е одличен. Нежен, грижлив, чувствителен...

А и не е сакана личност.. ама личност која можеби ќе постане ептен сакана наскоро :giggle
 

Wild.One

Истакнат Член
17 јуни 2012
197
147
343
Wonderland
Висок околу 1,80, темен тен, темна коса, кафени очи, добро градено тело (тоа го докажа еден п***р на журката во градиште :rofl ), многу е искулиран, прв пат сретнав таков тип на карактер, баш каков што сакав. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: freak

♠ Таа Сум ♠

Староседелец
17 април 2012
233
444
1,063
Скопје
Кафени очи,црна коса,висок,насмевка со едно дупче :)
Љубоморен,чуствителен,човек со став,кога ке замисли нешто веднаш го остварува,дружељубив,прекрасен,секси...

Не згрешив што се омажив за него.... Тој е мојот сопатник,до крајот на мојот живот..Го ЉУБАМ се до небото.. (inlove)
 

близнак

Староседелец
21 јуни 2012
169
306
1,063
Тесен струк, напумпан гз, цициња (не морат големи, ама тврди нек се), депилирана, над 160см, одкачена, груба во сексот, без пудри и други видови маргарин, да немат ред заби ред пауза... и евентуално бмв М6 да имат, ако не доволно е и М5... :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TIGERWOMAN31SK

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Висок над 1 85,црн,седа коса (inlove) .....спортист,срамежлив,строг,амбициозен,личност мегу ретките што знае да ме остави без зборови....најбитно од се,засекогаш ке остане само моја сакана личност.
 

близнак

Староседелец
21 јуни 2012
169
306
1,063
Висок над 1 85,црн,седа коса (inlove) .....спортист,срамежлив,строг,амбициозен,личност мегу ретките што знае да ме остави без зборови....најбитно од се,засекогаш ке остане само моја сакана личност.

Не ме опишви вака детално те молам... :giggle:*
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TIGERWOMAN31SK