1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Опишете си го денот со смајлиња

Дискусија во форумот 'Форумски игри' започната од WomanInRed, 13 јануари 2013.

 1. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
  Oд постот на DarkPassenger во темата Сакам да кажам/прашам, ми дојде идеа за оваа тема.:)
  Значи опишувате како ви поминал цел ден , ама со смајлиња [​IMG]
  Да почнам:
  (yawn):sleep|-(:kafe(talk)
   
  На Oleri и DarkPassenger им се допаѓа ова.
 2. alba

  alba Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  1,426
  Допаѓања:
  2,014
  е у најстрахотниот подфорум т.е. Општи муабети само вакава тема му фалеше да го опишеме денот со емоции упс оно со смајлиња да ти било :zelen
  и ај да го опишам:
  (smoke):kafe:confused::rolleyes::facepalm2(sun)(rain)(flower)(handshake):biggrin:unsure:igra(party):cool: :showoffај доста е уште не е завршен денот :zelen
   
 3. freak

  freak Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  190
  Допаѓања:
  120
  :sleep :gus:kafe:gus(cake) ;(
   
  На WomanInRed му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Сара.13

  Сара.13 Староседелец

  Зачленет на:
  13 ноември 2012
  Мислења:
  1,260
  Допаѓања:
  3,107
  :sleep(yawn):confused::giggle:sreken:gladen(cake):trca:gus(wasntme) .......до сега толку, до вечер ќе видиме
   
  На Stojne, 84 sk_Y ^_- и WomanInRed им се допаѓа ова.
 5. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  (yawn):gladen(think)(wasntme):igra(inlove):svirka
   
  На Stojne и WomanInRed им се допаѓа ова.
 6. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  како и секој ден(smoke):kafe :svirka
   
  На Stojne му/ѝ се допаѓа ова.
 7. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  :gjavol:eek:(bandit):*:gus:biggrin....да не е темава за во играчница?
   
  На WomanInRed, The Tramp, slb_bobo и уште 1 член му се допаѓа ова.
 8. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  зависи од форумџиите како ќе пишуваат во дадена тема :)
   
 9. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
 10. Lollypop

  Lollypop Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 декември 2012
  Мислења:
  251
  Допаѓања:
  197

Сподели: