Опасни форумаши

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Анализирајќи се себеси пред некој ден,те така имав една згода,ми светна вглава да Ве прашам,што правите кога ќе налетате на "опасен"форумаш?Под опасен немојте да мислите на манијакално однесување или на некој што ве прогонува,туку на форумаш чии постови делуваат на вас и тоа на начин на кој ви не сакате,од чиј пост ви зоврива крв во глава,или пак од срам веднете глава и ви се вцрвуваат образите.Еве од моево искуство до сега на форумов,неколкупати ми се кренал притисок од морам да признам јак форумаш,со кој ако се обидеш да му се супроставиш правиш само полошо,едноставно умее психолошки да те дотолчи,а да признам па и умен и начитан дечко,порано беше како кезава мачка но сега се средил.Сите сме виртуелни глувци кои преку монитор неможеме да се грицнеме,но психолошки барем кај мене е Јако.Од неколку форумаши научив и нешто ново,од поедини го доизградив некој став.........Знам дека не е место во темава,но со Јами имам топлина околу срце,а со Аристократ интересно место за забава.Прашањето ми дали влетувате во конфротација со форумашите до крај,се изнапукувате да ви олесни или се повлекувате кога ке видите дека неможете да победите.Го зајакнуваме ли карактерот или што?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Не ми е баш некако конкретна темава околу што сакаме да разговараме во нејзе.
Интересна замисла но некако хаотична.
За ,,опасните,,или за интересните,топлите,непријатните,драгите .....
 

ShakaZulu

Староседелец
19 февруари 2012
431
886
1,103
Многу одамна на еден македонски форум постоеше едно дете што кажа неколку зборови кои променија многу фоумски размислувања...
Сфатете како сакате ама тоа е тоа...
ТheCasper :

HPEigxA.png
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Многу одамна на еден македонски форум постоеше едно дете што кажа неколку зборови кои променија многу фоумски размислувања...
Сфатете како сакате ама тоа е тоа...
ТheCasper :

HPEigxA.png
А вечното удварање на секоја регистрирана?:zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Не,сака да кеже дека кезавата мачка,чим се средила сигурно веќе ставила лептир машна:D
Уште не е дојден до лептирка,но опасен форумаш и секогаш неговото мислење има последен збор.Одличен опасен форумаш со кого губиш ако влезеж во оштра дискусија.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
А јас баш пред некој ден помислив дека конечно нема веќе плачки од увреџени примадони по форумот.

Едноставно е и тоа многу од причина што никој не сака да изгуби дискусија, ама има и членови што ако им нападнеш мислење реагираат ко да си им забодил нож во око. Плачки и жалења имало секогаш и веројатно секогаш ќе има.

opasni forumasi mi go napadnaa mislejneto leleeee sto ke pravam sega kako ke ziveam :`{
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Уште не е дојден до лептирка,но опасен форумаш и секогаш неговото мислење има последен збор.Одличен опасен форумаш со кого губиш ако влезеж во оштра дискусија.

Незнам за кого мислиш,ама ако е така сигурно ,,форумашот,, или преинаетчија или дебело поткован со знаењето(начитан) па неможеш да му докаже ништо и тој го кажува последниот збор.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Не ми е баш некако конкретна темава околу што сакаме да разговараме во нејзе.
Интересна замисла но некако хаотична.
За ,,опасните,,или за интересните,топлите,непријатните,драгите .....
Опасни форумаши од чии постови ти се крева коса на глава или ти доаѓа да се легнеш од смеење.Психолошки како делуваат на тебе извесни членови и како реагираш,дали одговараш со иста мера,културно некултурно.......Ајде Мелпоменче разбираш нели?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena