1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Омилен „бисер“ на вашиот помал брат/вашата помала сестра

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од *Маја, 2 април 2014.

 1. *Маја

  *Маја Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 октомври 2013
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  7
  Ако имате помал брат или сестра, сигурно детските бисери ви се секојдневие, па споделете некој кој последен пат ви го разубавел денот :)
  Кога и како последен пат ве насмеаа? Која мудрост и глупост ќе им ја памтите до крајот на животот?
  За да си го разубавиме денов - споделете :D
   
  #1 *Маја, 2 април 2014
  Последна промена: 2 април 2014
 2. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  Па јас немам помал брат ни сестра? :place
   
  На МалиСашко му/ѝ се допаѓа ова.
 3. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  376
  Немам помал брат или сестра.
  Но, еве, ќе ви кажам за мене.
  Кога бев 4-5 години имав навика секој ден да сии играм со кал. Не знам, интересно ми беше.
  Правев манџи од кал и ратенија(уште како мала сум била лош готвач). Претпоставувам од Храна и вино сум го научила „занаетот“. Што да се прави? Од истиот момент кога знам за себе, знам и за Храна и вино.
  Но, еден ден сум решила да ги оставам манџите и да пробам некоја нова „уметност од кал“. Речено-сторено.
  Сум се намачкала целата со кал, од глава до пети, всушност не баш. од врат до пети, можеби.
  Дошле родителите и кога ме виделе ме прашеле „Што правиш“.
  Јас сум рекла: „Направив малтер и сега се ѕидам“.:igra:svirka

  Или пак братучед ми:
  Две години беше тогаш.
  Седи на пластичниот стол во подрумот на баба ми(тогаш и дедо ми, но...;(), онака, на гаќи, пелена и сандали и јаде салама. Одеднаш станува и и' се обраќа на мама:
  -Тетоо, јас сум многу голем ама, ама, ама, ама...
  -Ама што?
  -Ама, ама, ама, ама, ама, ама, ама сепак сум мал.

  Абе добар е!:rofl
   
  На Prashina, malata.., Altaïr и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Немам :/
   
 5. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Најголемиот бисер на мојот/мојата брат/сестра е тоа шо ми рекоа дека немам брат/сестра а уствари имам поголема сестра немам помал/а брат/сестра.
   
 6. rm37713w

  rm37713w Староседелец

  Зачленет на:
  6 април 2014
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  6
  Во кафана: Бате, јас ќе јадам пичкавица. :rofl
   
  На Хоуп*, TheQueen и Prashina им се допаѓа ова.
 7. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Пошто нон стоп го терав да иде во продавница (тоа кога беше мал се разбира, сега е пет глави над мене) и да ми носи вода и еднаш ми рече добло што ти сум јас газда само да ти носам вода? А не дека нема лупетано глупости други, ова сега ми текна дека ги имаше измешано поимите, ваљда на слуга мислел кутриот.
   

Сподели: