Омилен(и) музичар(и)

Bleach

Истакнат Член
23 декември 2012
146
257
173
Heart-Shaped Coffin
rock-n-roll-is-freedom.tumblr.com
Nirvana
Guns N' Roses
Bon Jovi
Skid Row
Led Zeppelin
Black Sabbath
Iron Maiden
Slayer
Red Hot Chili Peppers
Sex Pistols
Pink Floyd
Aerosmith
Deep Purple
The Rolling Stones
AC/DC
The Runaways
Архангел
Мизар
Санаториум
Екатарина Велика
...
До утре треба да пишувам (think)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: kizzo and Anakin

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Hendrix, Pink Floyd, The Doors, Janis Joplin, Sex Pistols, Led Zeppelin, H. Hancock, Joe Zawinul, Magma, Kraftwerk, Miles Davis, John Coltrane and many others...Massive Attack, The Streets , The Smiths, Radiohead , Frank Zappa , Rage against the machine, Nina Simone...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
Florence and the Machine, The Killers, Emeli Sande, Ellie Goulding, Hurts, Muse, Arctic Monkeys, Bon Iver, Coldplay, Radiohead, Lana Del Rey, The Strokes, Ed Sheeran, Green Day, Beck, Imagine dragons, The Lumineers, Snow Patrol, The Black Keys, The Band Perry, Lady Antebellum, Paramore..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aleksis

balletshoes

Нов член
31 август 2014
10
3
3
23
-cute-boy-cute-smile-enrique-iglesias-Favim.com-644507.jpg
Нормално (inlove)
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Сите имаме по некој омилен музичар или музичка групе ,еве бидејќи јас одсекогаш сум бил на страната на 80тите,а не на денешниве идентични песни,од повеќето би ги издвоил нормално Тоше без дилеми и од групите покрај Парни в,Црвена ј,јас би ги ставил на врвот нормално незаменливите МАГАЗИН (само од времето на Лилјана Николовска односно правиот МАГАЗИН ),ајде Тоше е сегашен и посебен па би го тргнал од денешниве и сето ова кога ќе се спореди со сегашниве песни кој се скоро исти и се слушаат ради реда колку ете да бидеш во тек со времето,а јас не ги признавам и не ми се репер за времето нели како на многумина од овие што викам јас со современи бракови или врски така што разликата е небо и земја,за волја на вистината !!! :kafe:cool:
 

axokjart

Истакнат Член
18 август 2017
14
3
103
24
Rhcp , nirvana , white buffalo , gnr , ac/dc , radiohead , him , aerosmith , soad , bon jovi , scorpions , bob marley , the doors , manu chao , slipknot , metllica , slayer... И уште многу
Од македонските : студени нозе , ареа , архангел , санаториум , chromatic point , .... И така натаму XD

Sent from my SM-C9000 using Tapatalk