Омилени бутици

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
Кои се вашите омилени бутици, брендирани или небрендирани продавници каде што најчесто наоѓате парчиња облека за вас?
Дали има бутик во кој сте сигурни дека ќе најдете тоа што барате??
Или едноставно вие сте од оние кои купуваат од различни места, зависно каде ќе ви се доапдне некое парче?
 

Lucia

Староседелец
14 февруари 2012
33
58
1,018
Кај нас во Македонија реално и нема некој избор на гардероба. Високи цени, никаков избор, безвезен квалитет. Најчесто купувам од Евроазија, Пикокс, Њујоркер, некогаш и Теранова, Котон, Калиопе и Манго. Инаку најдобар шопинг си правам во Солун во Зара, Пул&Беар, Бершка, Страдивариус, Сфера ... на попуст секако, многу поефтино од кај нас и многу поголем избор на гардероба
 

Glorry

Истакнат Член
14 февруари 2012
261
369
63
Во СКопје одам само за Евроазија и Њујоркер,секогаш си наоѓам,најубави работи има за млади :)
 

Mistery :)

Истакнат Член
23 февруари 2013
145
187
143
Па немам да кажам некој омилен бутик, зависи кај ќе ми се допадне нешто..