Одмор од порталите за попусти!?

AnaSto

Нов член
23 ноември 2013
4
0
1
42
Здраво

Може да ми кажете ваше искуство! дали тоа што се нуди и се добива!?
Гледам во последно време доста се хит порталите за попусти,има доста атрактивни понуди за доста ниски цени.
Сакам да земам новогодишно патување па се мислам дали од агенција или од портал за попусти!

Јас во последно време го разгледувам www.sitepopusti.com-некако ми е нај прегледен ги има сите понуди од сите портали (групер,колектива,купинапопуст.....),па се мислам од кој портал да земам патување кој е нај сигурен!?


Поздрав Ана
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Треба да отвориш четири очи во не од кои портали зимаш попуст туку кои портали со кои агенции соработуваат. Рецимо Колектива ако соработува со некоја чкљ агенција како бисер пром, не би ти препорачал да го земеш тоа.
Исто треба да ангажираш луѓе за да се соберете доволно - попустот да важи.
 

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
Генерално не се вистински попусти, звучат дел од нив примамливо, ама има скриени трошоци, на пример за летно време за гејлада во превозот не ти е вклучен траектот, за зимно време во банско не е вклучен превозот, ќе те стави во хотел што е на пола саат од центар или во хотел кај што за клима доплаќаш, не ти е вклучена туристичка такса и слично. Тоа што го нудат, чисто може како идеја да го земеш за кај да идеш. Види го аранќманот што го нудат, иди на сајтот на хотелот/апартамнаните/whatever и ќе видиш дека ти е многу поевтино во своја режија да идеш (он лајн си букираш и си наоѓаш превоз) него со “попустиве“. Споредено е тоа многу пати ;)