Обновени и откажани американски серии

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Еве го распоредот за престојните сезони на сериите кои се емитуваат на: ABC, CBS, FOX, NBC, The CW.

ABC

Обновени: Body of Proof, Castle, Don’t Trust the B—- in Apt. 23, Grey’s Anatomy, Happy Endings, Last Man Standing, Modern Family, Once Upon a Time, Private Practice, Revenge, Scandal, The Bachelor, The Middle, Suburgatory
Откажани: Charlie’s Angels, Desperate Housewives, GCB, Man Up, Missing, Pan Am, The River, Work It,
Нови: 666 Park Ave., Family Tools, How To Live With Your Parents for the Rest of Your Life, Last Resort, Malibu County, Mistresses, Nashville, Neighbors, Red Widow, Zero Hour

CBS

Обновени: 2 Broke Girls, Blue Bloods, Criminal Minds, CSI: Crime Scene Investigation, Hawaii Five-O, How I Met Your Mother, Mike & Molly, NCIS, NCIS: LA, Person of Interest, The Big Bang Theory, The Good Wife, The Mentalist
Откажани: How to be a Gentleman
Сеуште не е познато: A Gifted Man, CSI: Miami, CSI: NY, NYC 22, Rob, Rules of Engagement, Two and a Half Men, Unforgettable

Fox

Обновени: American Dad, Bob’s Burgers, Bones, Family Guy, Fringe, Glee, New Girl, Raising Hope, The Cleveland Show, The Simpsons, Touch
Откажани: Alcatraz, Allen Gregory, Breaking In, House, I Hate My Teenage Daughter, Terra Nova, The Finder
Сеуште не е познато: Napoleon Dynamite
Нови: Ben & Kate, Goodwin Games, The Mob Doctor, The Mindy Project (prije nazvan It’s Messy), The Following
NBC

Обновени: 30 Rock, Community, Grimm, Law & Order: SVU, Parenthood, Parks and Recreation, Smash, Up All Night, Whitney
Откажани: Are You There, Awake, Bent, Betty White’s Off Their Rockers, BFF, Chuck, Free Agents, Harry’s Law, Prime Suspect, The Firm, The Playboy Club
Сеуште не е познато: The Office
Нови: 1600 Penn, Animal Practice, Chicago Fire, Do No Harm, Go On, Guys With Kids, Hannibal, Infamous, Next Caller, Revolution, Save Me, The New Normal
The CW

Обновени: 90210, Gossip Girl, Hart of Dixie, Nikita, Supernatural, The Vampire Diaries
Откажани: One Tree Hill, Ringer, The Secret Circle
Нови: Arrow, Beauty and the Beast, Cult, First Cut, The Carrie Diaries

Според мене ABC донела добра одлука и за обновените сезони и за откажаните серии. Само сметам дека Очајните Домаќинки можеа и уште една сезона да имаат.
CBS исто така има донесено добра одлука.
Кога сме кај FOX добро е што ги продолжуваат Bones, Raising Hope и New Girl, ама никако не можам да го речам тоа за Touch (иако претходно бев ептен воодушевен од првите епизоди, серијата го изгуби оној шмек што го имаше во првите 2,3 епизоди). И секако браво за The Finder, серијата уште од првата епизода не ми беше интересна и мило ми е што е откажана нова сезона.
NBC иако сеуште не одлучила, сметам дека The Office треба да доживее крај. Eптен досадна серија и се чудам како успеала да опстои 8 сезони.
За The CW не можам ништо да кажам, бидејќи не гледам ни една од нивните серии.

Дали е донесена добра одлука? Кои серии според вас се лошо проценети и откажани или обновени?
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Noooooo The Finder :( Мене во првите 2/3 епизоди ми беше досадна и глупа, но ја пратам секоја епизода како излага и ептен ми се присвиѓа. Фала богу што продолжуваат со Supernatural. А до кога ќе фураат со 90210, Gossip Girl и Nikita?!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sweetgirl1605

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Noooooo The Finder :( Мене во првите 2/3 епизоди ми беше досадна и глупа, но ја пратам секоја епизода како излага и ептен ми се присвиѓа. Фала богу што продолжуваат со Supernatural. А до кога ќе фураат со 90210, Gossip Girl и Nikita?!
хаха не знам до кога. Можеш да им пишеш мејл на сајтот и да ги прашаш. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sweetgirl1605

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
A што е со Dexter?Колку што знам дека новата сезона ке излезе на 30 Септември? Има некоја новост?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sweetgirl1605

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
How i meat your mother ох да дефинитивно добра одлука една од најдобрите хумористични серии што се продуцирана до сега , а за Очајни домакинки добра одлука !
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sweetgirl1605

Marinna

Староседелец
13 април 2012
119
160
1,043
How i meat your mother ох да дефинитивно добра одлука една од најдобрите хумористични серии што се продуцирана до сега , а за Очајни домакинки добра одлука !
За HIMYM се согласувам но за Очајни домакинки не....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

InnaLaurie

Истакнат Член
12 март 2012
281
322
363
31
На некој пуст остров
За Очајни домакинки и за Хаус жалам. :( Посебно за домакинките.
Се радувам за Body of Proof, Castle, Criminal Minds, NCIS, NCIS: LA, Bones,The Vampire Diaries и Gossip Girl.
Од новиве се заинтересирав за Beauty and the Beast.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Од попознативе серии знам дека обновени се: Grey’s Anatomy, Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D., Modern Family, Once Upon a Time, Scandal, 2 Broke Girls, The Big Bang Theory, Criminal Minds, CSI, Elementary, The Mentalist, Mom, NCIS, Person of Interest, Two and a Half Men, Bones, Brooklyn Nine-Nine, Family Guy, New Girl, The Simpsons, Sleepy Hollow, The Blacklist, Hannibal, Parenthood, Parks and Recreation, Arrow, Beauty and the Beast, Supernatural, The Originals, Reign, The Vampire Diaries.

Повеќето добри серии се обновени, а за откажени ќе спомнам само една, а тоа е: The Tomorrow People.
Едит: исто и Community, у пм.
 
Последна промена: