1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Облечете го членот над вас

Дискусија во форумот 'Форумски игри' започната од melpomena, 17 јули 2012.

 1. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Членот над вас има побарано совет од вас за што да облече.
  За било која пригода.
  Секој член што ке предложи со тоа и станува следен кој бара предлог од следниот.
  Облечете го.Предложете и креација со помош на фотографија. [​IMG]

  Само ке ве замолам во границите на бон тонот :igra

  Што да облечам?
   
  На WomanInRed и slb_bobo им се допаѓа ова.
 2. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  [​IMG]

  што да облечам утре за Ск ? :(
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
 3. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
 4. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
 5. близнак

  близнак Староседелец

  Зачленет на:
  21 јуни 2012
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  306
  [​IMG]


  Нормално, ако имаш добра физиономија... не мора ништо да облеквиш.. презадоволни ќе сме (y)
   
  На TIGERWOMAN31SK и melpomena им се допаѓа ова.
 6. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  На близнак му/ѝ се допаѓа ова.
 7. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Зависи чии очи ме гледат ;)
  ете нешто ко за тебе :D
  и да не ојме преку ред,туку да предлагаме за членот над нас (hug)

  [​IMG]
   
 8. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  [​IMG]
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Kако ме погоди, да не пукнеш.
  :zelen

  Јас ваќа ќе те облечам ко ќе те изнесем на састанак.
  [​IMG]
   
  На TIGERWOMAN31SK и melpomena им се допаѓа ова.
 10. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  На Мортидо му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: