1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Ноќниот живот низ Европа

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Marick14, 22 мај 2012.

 1. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Ноќниот живот во Европа е највозбудлив во Мадрид, Брисел и Истанбул, а Белград се наоѓа на четвртото место, што го потврдува фактот дека гласините за бурниот ноќен живот во главниот град на Србија не се само празни приказни.
  И податоците во поглед на Германија се неверојатни.
  Имено, прв на листата не е главниот град Берлин, туку најактивен ноќен живот има во Келн, германски град кој што е на четвртото место според бројот на жители.
  Но, и за тоа постои објаснување. Во Келн се наоѓа најголемиот универзитетски комплекс во Германија, има многу барови, клубови и ресторани и овој град има најголема густина на ресторани по жители во споредба со било кое друго место во Германија.
  [​IMG]  Ваше мислење за ноќниот живот низ Европа?
   
  На LMFAO, emzzy и WomanInRed им се допаѓа ова.
 2. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Само другите (освен македонците) знаат да му ја живеат.
  Сами си прават добра забава...ама онака предобра.
  А кај нас, еднаш ќе се направи добра журка и пола млади ќе завршат на токсикологија и во полиција. Секоја сабота ако нема тепачки и убиства не може да се биде...

  А баш сакам да одам во Германија и во другите места да видам баш ноќен живот каков имаат.. :/
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Конго имаат подобар ноќен живот од нас.
   
  На emzzy му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,105
  Ибица маафакасс
   
 5. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  А ти даде твое мислење? ти демек си бил во Мадрид, Брисел, Истанбул, Берлин, Келн?

  Не сте биле некаде, а кажувате дека е подобро, чекај, застани малку.

  Јас можам да кажам каде сум бил, и каде сум си поминал најубаво. Поточно најмногу на Балканот...Србија, Грција, Бугарија од овие места можам да кажам дека во Србија беше најдобро, исто така сум бил и во Турција по дискотеки, но не е тоа тоа.
   
 6. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Не сум бил на тие места. Но и нигде не пишува да наброите места само кај што сте биле. Значи можете да кажете најубави забави кај има низ Европа кај што сте биле, и најдобри забави низ Европа што ви се видени од Јутјуб, негде по пријатели итн....

  А ако ме прашуваш каде била најдобрата забава на која сум бил надвор од Мкд граница, тоа е Бугарија (Сончев Брег). Сум бил во Турција, Грција, Италија некои места...но не е тоа-тоа. А за вака од пријатели блиски што сум гледал видеа кај нив....Ибица и Белград би ги ставил меѓу првите во Европа.
   
 7. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  А кај е Амстердам? :)
   

Сподели: