Ноќниот живот надвор од вашиот роден град

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
па иам идено у скопје, у охрид, куманово, штип, св. николе, кичево, мкд брод, битола, тетово,
у скопјето ми се свиѓет најмногу ... другиве везе немат со ноќен живот...
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
па иам идено у скопје, у охрид, куманово, штип, св. николе, кичево, мкд брод, битола, тетово,
у скопјето ми се свиѓет најмногу ... другиве везе немат со ноќен живот...
:nah со болдираното.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
ја сум одел по свирки у други градови. Сум бил у Кавадарци, Прилеп, Охрид, Скопје, Гевгелија. Свирка си е свирка, стандард луѓе моја крв, многу чад, пиво, бенгање, скокање... Ама ако не сум пред бендот не ни седам на свирка.
 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
у охрид па посебно....освен кафичине у чаршијата...имаше еден рок кафич д аме утепаш незнам како се викет...ама настапуваа таму често овие памперс...едино таму....добро де и на кеј...ама да шеташ со некоја сакана личност...ама јас слабо шетам така :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: street_chic

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Во Гевгелија сум бил, и преку лето добар ноќен живот имаат. Струмица не сум бил, но кај и да е ќе одам. Сум бил Дојран, тапа е таму.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Caci

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Викаф ме вечер да иду у Неготино, само незнам дали да иду пошто јутре сам 1 смену :eek
Интересира ме дали е тамо добро искачање и што атмосфера има, што музика се рока, и шмрка ли се кока( шалу се ) hh
Кој беше од Неготино, мислу дека МериСелест , кажи ми вреди ли вечер да се испуцам како будала у ваш град ?
 

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Во Скопје да честопати оти за 30 минути сме таму и исто ми е дали сум излегла тука или таму...инаку многу ми се бендиса едно место во Струга наречено ''Ќе Вујна Ти'' е таму си поминав супер убаво...исто така во Охрид во Jazz In е супер....ретко наоѓам места по мој вкус ама ко ќе ги најдам постојано наминувам таму
 

Farfalla

Староседелец
14 февруари 2012
455
1,010
1,103
Чест посетител сум на Куманово и секогаш си поминувам одлично. Струмица и Битола не се лоши. Еднаш и во Кавадарци сум била. Јас во суштина ја немам многу шетано земјичкава. Во принцип мислам дека секаде излегувањето е интересно, освен во родниот град, затоа што си навикнат на една те иста рутина.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Martin_MKD