Ноќниот живот надвор од вашиот роден град

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
Сум била во Валандово и во Радовиш, па интересно е, друго место, нови луѓе, поубаво е од колку во мојот град, се ново :D Сакам пак (happy)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ludi Maks

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Бев еднашка во Крива Паланка, и супер ефтино е за разлика од кај мене во Скопје (ќе се :franticкога ќе ја видиш сметката што ќе ти ја испорачаат).
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ludi Maks

Maks

Староседелец
Јас повеќе сум во друг град одколку во мојот Штип. Радовиш,Пробиштип,Кочани,Св.Николе,Струмица,Кратово,Куманово,Скопје,Виница,Неготино најубаво сум си поминал во Радовиш,Пробиштип и Виница :)
 

Јована

Истакнат Член
20 април 2012
144
311
63
На многу места но највише ми се допадна во Охрит супер беше со другарките.:D
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
у Скопје и Охрид најјако како и увек, у Штип мноо шабанарие рокаф осфе у џезо : ) там е супер
у Струмицу карневал беше такој да не се рачуна( читај не се сеќам ххх )
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Штип кога и да одам си поминувам најсупер. Единствено нешто е шо ме иритира се моите братучедки, ме претставуваат таму на сите девојки што ги познаваат и секогаш си го носам надимакот охриѓанецот, веќе и клише стана, навикнав. Знаеш лошо е да одиш некаде и кога влегуваш во некој објект се чуствуваш како мета појава во околината, на моменти помислуваш дека си непосакуван на моменти дека си центар пажња (недај боже да се погодиш во момент на гробна тишина, ќе препукаш од срам). Секогаш пред да одам се молам да во друштвото постои некој сеирџија да ме опушти барем за старт да го избегнам чувството на нелагодност.
Али сепак после 2-3 минутно дискутирање , некој хумористичен коментар ќе се размени па и музиката ќе си го направи своето се сплотувам со атмосферата и подобро е. За понатамошните дејствија се користи шмекот со алкохолот и добрата мисла која резултира позитивен амбиент во друштвото. Штипјаните и штипјанките се дружељубив народ по се изгледа менталната состојба им наложува желба за запознавање со ликови од друг град, тоа ги прави широкоградни во очите мои. Секогаш кога сум имал прилика да се запознам со штипани ми претставувало голема чест. До сега не сум наидел на шарлатанците можеби и затоа така мислам, сепак и не чуствувам потреба и да ги запознам.
Респект до штипјаните, ве обожавам вас и вашиот град. Вие за мене сте на второ место во ова мало парче земја Македонија.

Најлошо Куманово. Е тука постојат ликови со дивијантни особини... но ајде да не си го расипувам постот со негативни зборови ќе си преќутам.