Нокаут

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Дали јас тоа добро го пребарав форумов и не видов тема за Нокаут???
Сметам дека групава заслужува посебна тема. Убедливо една од најдобрите групи во Македонија.
Јас не можам да издвојам која ми е најубава песна од нив и ако почнам да ставам песни сите ќе ги ставам.
Ај само 3,4 да не претерам.
Ваше мислење за групава? Песни- новости, концерти и слично може да се дискурита на темава.
Пс. може некој да сподели искуство како помина на нивниот концерт пред некој месец.



 

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
456
650
1,093
Unknown
Ах, кога прв пат ги слушнав беше пронајдок на мојот живот. Тоа беше негде после анплагд концертот на МТВ 2007, и оттогаш си ги слушам без престан. Годинава што измина се реактивираа нели, и одржаа два прекрасни концерта на кои за жал не присуствував. Наредна прилика, два дена пред концерт ќе одам. Омилени песни.. не сакам да издвојам уживам во сите подеднакво ама најќеф ми прават Лебедот Бел и Би се викал те сакам.
 

Libra

Староседелец
15 февруари 2012
208
327
673
Кога бев мала многу им ја сакав Еј Би Си. По цел ден ја слушав и играв по дома :igra:giggle
Така и започнав да ги слушам. Добра група се имаат убави песни.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: kizzo and parvati

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Многу ги сакам,затоа што имаат добри песни :) Еден од бендовите кај нас шо свири квалитетна музика.Еднаш бев на концерт и супер си поминав :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: kizzo